Rahmetli Demirel’in ‘siyasette 24 saat bile çok önemlidir’ sözünü bir kenara koyarak, Uşak’taki seçimlerle ilgili gelinen noktayı şöyle özetleyebiliriz.

Rahmetli Demirel’in ‘siyasette 24 saat bile çok önemlidir’ sözünü bir kenara koyarak, Uşak’taki seçimlerle ilgili gelinen noktayı şöyle özetleyebiliriz. Ak Parti’de İsmail Güneş ve Fahrettin Tuğrul’un adaylıkları üzerinde yapılan eleştiriler ve tartışmalar, Ak Parti’de oy kaybına yol açacak. Bunun faturası da başta Belediye başkanı Mehmet Çakın’a kesilecek. Zira bu sıralama onun eseri. Bu nedenle hem Çakın’a, hem Güneş’e, hem Tuğrul’a karşı duyulan kırgınlık, beraberinde moral bozukluğu da getirdi. Bu da MHP’ye yarayacak gibi. Daha önceki yazımda belirtmiştim. MHP adayı Ayhan Kınden’in çok çalıştığını partisinin oylarını artıracağı gözlemleniyordu. 

Başta eski Milletvekili Mehmet Altay ve ekibi, Menzil grubu, Gümüş gurubunun MHP’ye çalışmaları MHP adayı Kınden’in şansını oldukça artırıyor. 

Sonuçta Ak Parti’nin 2 milletvekili çıkarmasının zor olduğu gözleniyor. Bu grubun Cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayın Erdoğan’a oy verecekleri, ancak milletvekili seçiminde MHP adayı için çalışmaları siyasi dengeleri değiştirebilir. Çünkü Ak Parti’nin kaybetmesi beklenen milletvekilliğini kazanmaya en yakın aday İyi Parti adayı Muhammed Gür   gözüküyordu. Bu gelişmeler sayın Gür’ün şansını ne kadar azaltır bilemiyorum ama CHP’nin de 2 milletvekilliği çıkarma şansı olmadığını gören CHP seçmeninin İyi Parti adayı  Gür’ü destekleyeceği de bir gerçek. Uşak seçmeni ,Türkiye seçmeninin aynası gibidir. Uzun lafın kısası esen rüzgar bu yönde durum; 1+1+1…