Ömer Bedrettin Uşaklı bir şair. Milletvekilliği yapmış Uşak’ın ünlülerinden birisi. İsmi de bir ortaokula verilmiş.

Yıldızların Altında, Eğilmez Başın Gibi, Kapıldım Gidiyorum  isimli şiirleri bestelenmiş, unutulmaz şarkılara dönüşmüş.

İsmi de bir ortaokula verilerek ölümsüzleştirilmek istenmiş.

Ne var ki, bu Ömer Bedrettin Ortaokulu’nun isminin değiştirilerek Akşemsettin İmam Hatip Okulu yapılması gündeme gelmiş.

Biz de bunu haberleştirdik. Gelen tepkiler üzerine olsa gerek Milli Eğitim Müdürlüğü, Ömer Bedrettin isminin silinmeyeceğini, Akşemsettin İmam Hatip Okulu’nun geçici olarak burada eğitim öğretimine devam edeceğini, Ömer Bedrettin Ortaokulu’nun yıkılıp  yerine 24 derslikli okul yapıldıktan sonra isminin Ömer Bedrettin Ortaokulu olarak kalacağını bildirdiler.

Umarım öyle olur. Bekleyip göreceğiz…

Arapların İstiklal Marşı ve Atatürk Düşmanlığı

Yıllar önce Cemal Kaşıkçı isimli bir gazeteciyi İstanbul Konsolosluğu’nda kesip biçip doğrayan ve sonra da asitle eritip yok eden zihniyet, süper kupa finalinde de kendini gösterdi ve büyük bir skandala imza attılar.

İstiklal Marşı’nın söylenmesine karşı çıkılması yetmezmiş gibi, soyunma odalarının kapısına arap polislerini yerleştirip, Atatürk resimli formalarla futbolcuların sahaya çıkmaları halinde müdahale edeceklerini söylemeleri üzerine Fenerbahçe ve Galatasaray başkanları da kendilerine yakışanı yapıp maça çıkmama kararı aldılar, Türkiye’ye döndüler. 

Bu olayın baş sorumlusu Futbol Federasyonu Başkanı Büyükekşi için  söylenecek herşey söylendi.

Fifa kokartlı hakemimizin sahanın ortasında tekme tokat dayak yemesinden sonra bu skandala da imza atması bardağı taşıran son damla oldu. Her iki telefonunda da baylock çıktığı halde buralara kadar gelebilen Büyükekşi, umarım kamuoyundaki ‘ bavulunu topla ve çek git’ seslerine kulak verir….

 “Suudiler, Hiç Yenilmeyen Bir Adamı Yenebileceklerini Zannettiler”

Tabiki bu skandalın dünyadaki yankıları da sürüyor. Güney Koreli Gazeteci Hanshin Lee'nin bana ilginç gelen ve beğendiğim açıklamasını da paylaşmak istedim. 

Şöyle diyor;

Suudiler, hiç yenilmeyen bir adamı yenebileceklerini zannettiler. Atatürk'ün mirası halkında devam ediyor. Türk değilim ama bugün herkesle gurur duydum. Bu durum, Fenerbahçe-Galatasaray rekabetinin ötesine geçiyor.”

Ak Parti Sözcüsü Çelik’ten Ses Geldi , Bizimkilerden Ses Yok  

AKP Sözcüsü Ömer Çelik ,Galatasaray Fenerbahçe arasında yapılacak Süper Kupa finalinin Atatürk’e yönelik engellemenin ardından iptal edilmesiyle ilgili kulüplere destek vererek, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ülkemizin kurucu lideri ve ortak değeridir. Atatürk konusunda hassasiyet gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde açıklamada bulunup Atatürk’e sahip çıktıklarını gösterdi.

Ama bizimkilerden ses yok. Uşak Millletvekilleri Güneş ve Tuğrul ile Belediye Başkanı Çakın’dan ses gelmedi. Muhalif  milletvekili ,il başkanları, belediye başkan adaylarından sesler geldi de , onun için merak ettik , neyi bekliyorlar...?