İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Uşak’taki aday tanıtım toplantısında Belediye Başkan adayı Muhammmed Gür’e dönerek  ‘Muhammed ben kellemi koydum,sen de koyacaksın. Çalışacaksın, bu sefer kazanacaksın’ talimatı verdi.

Rüzgar Bu Sefer Gür’den Yana Esmiyor

Verdi vermesine de Sayın Gür ,hem belediye hem de milletvekilliği seçimlerini iyi bir seçim kampanyası yürütemediği için kıl payı kaybetti. Yani final oyuncusu değil bir. İki , o zamanki hava şimdi yok. Rüzgar bu sefer Muhammed Gür’e ters esiyor.  

Zira CHP’de bu kez 5 yıl öncekine göre daha güçlü bir aday çıkacak karşısına. CHP’nin yüzer gezer oylarını alamayacak. Sayın Akşener Ankara ve İstanbul’da kendi adaylarıyla gireceklerini açıkladığı  Uşak’taki toplantıda herkes ayağa kalkarak alkışladılar bu kararını. Elbetteki tüm Türkiye’de olduğu gibi Uşak’ta da bunun olumsuz etkileri olacak. CHP’liler  kendi adayı etrafında kenetlenecek.

O halde kimden oy alacak? Sorusu ortada duruyor. Ak Parti küskünleri İle MHP seçmeninden ve merkez sağ seçmeninden gelecek oylar yeterli olacak mı? Bu soruların yanıtı elbetteki Ak Parti adayının kim olacağına da bağlı. Temayül yapıldı, anket çalışması da yapıldı. Bugün yarın açıklanır. Ona göre kartlar yeniden karılır.

‘Yaparsa Yalım mı Yapar?

CHP’deki adayın temayül yoklamasıyla yapılacak olması dengeleri değiştirir gibi gözüküyor. Eski milletvekili Uşak Sevdalısı olduğunu söyleyen Özkan Yalım , ‘ Yaparsa Yalım Yapar ’ çalıntı sloganıyla adeta şov gösterisi yaparak  aday tanıtım toplantısı yaptı. Her ne kadar Genel Başkan Özgür Özel’e yakın gibi gözükse de, Kurultay sürecinde parti meclisi listesinden İmamoğlu tarafından üzerinin çizildiği için çıkarıldığı bilgisi ortada duruyor.

Temayül yoklamasından 1.sırada  çıkar mı? Orası  şüpheli. Buna rağmen olur mu olur. Siyaset bu, Özkan Yalım bu .Bana göre temayülde en şanslı aday Mimar Çağlar Samancı. Uşak’ın sorunlarıyla ilgili, yapacaklarıyla ilgili hazırladığı kısa videolarla ilginç ve değişik bir tanıtım politikası izliyor…

9 Kişi Kalmış Denizlispor’u Bile Yenemedik

Uşakspor ile ilgili söylenecek bir şey kalmadı. Sözün bittiği yerdeyiz. Her ne kadar muhalefet partisi adayları seçimi kazandıkları takdirde Uşakspor’a sahip çıkacaklarını söyleseler de, Uşakspor’un bu sezon kümede kalabilmesi mucizelere bağlı. 9 kişi kalmış Denizlispor’u bile kendi evinde yenemiyorsan bu iş bitmiştir…