Genel seçimler için geri sayımın başladığı şu günlerde Ak Parti yaptığı açılışlarla dikkat çekiyor. Uşak Valisi Dr. Turan Ergün yuvasına döndü..

Genel seçimler için geri sayımın başladığı şu günlerde Ak Parti yaptığı açılışlarla dikkat çekiyor. Deprem bölgesinde görevli olan Uşak Valisi Dr. Turan Ergün yuvasına döndü, ilk kurdeleyı da kesti, Güney Çevre Yolu’nu hizmete açtı. Zaten kendisi Uşak’a tayin olur olmaz, bu yolun hızla seçimlerden önce açılması için talimat verdiği ve çalışmaları yakından takip ettiği biliniyordu. Hatta CHP Milletvekili Özkan Yalım, seçim hesapları yapıldığını ve UOSB Kavşağı’na yapılacak olan Köprülü Kavşak Projesinin iptal edilerek alelacele normal kavşak yapılarak seçimlere yetiştirilmesinin hesaplarının yapıldığını söylemişti . 

Siyasi partilerde ise kapı kapı dolaşma, seçmenlerle kucaklaşma çalışmaları son sürat devam ediyor. Ak Parti’de listeye giremeyen Mehmet Altay ortalıkta gözükmez iken, CHP’de listeye giremeyen Özkan Yalım’ın tüm çalışmalara katılması dikkat çekiyor. Ancak 2.sıra adayı İsmet Akın’ın seçilmesi zor gibi. Sayın Akın, Google reklamlarıyla dikkat çekse de CHP’nin 2 milletvekili çıkarabilmesine yeter mi belli değil.  İyi Parti’de ise, Uşak’ta düzenlenen Millet İttifakı mitinginde yapılan gövde gösterisi ile moraller oldukça yüksek. Muhammed Gür’ün milletvekili olması imkânsız gözükmüyor. Özellikle CHP’nin yüzer gezer oylarını alması beklenen Muhammed Gür 1700 oyla kaybettiği belediye başkanlığı koltuğunun rövanşını alacak gibi. MHP adayı Ayhan Kınden üstün performans göstererek milletvekili seçilmek istiyor. Partisinin oylarını artırdığı gözle görülüyor. Teşkilatıyla birlikte beklenenden fazla çalışıyorlar.

Ak Parti’nin milletvekili sıralamasında imzası olduğu bilinen Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın, Milletvekili İsmail Güneş’in ve 2.sıra adayı Fahrettin Tuğrul’un çabaları 2 milletvekilliği için yetecek gibi durmuyor. Zira partide kopukluklar var. Eski heyecan ve performansı göremiyoruz. Özellikle Mehmet Altay ve ekibi adaylarla birlikte gözükmüyor. Önce Eşme, Ulubey ilçelerini gezen Mehmet Altay, sabahleyin muhtarla kahvaltıda buluşmuş ve helallik istemiş. 

Diğer taraftan ilginç bir açıklama geldi İyi Parti’den. Mayıs ayı Belediye Meclis toplantısının ardından basın açıklaması yapılacağı ve belediyedeki yolsuzluklar ilgili belgeleri basın toplantısıyla duyuracakları bildirildi. Ancak meclis çalışmasının bitmesine yakın İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Murat Taşkın bu basın toplantısının iptal edildiğini duyurdu. Gerekçesi açıklanmayan bu geri dönüşün sebebi ne bilmiyoruz. Umarız bir açıklama yapılır bizler de öğreniriz…