Uşak’ta siyasi kulisler renkli dedikodular ve yorumlarla çalkalanıyor. Uşak Belediye Başkanı Çakın’ın aday olduğunu sağır sultan bile duydu, biliyor.

Ak Parti genel merkezinin adaylık takvimini açıkladığı gün Mehmet Çakın ve yardımcıları soluğu Ankara’da aldılar. Çakın ve yardımcılarının özellikle genel merkez ziyaretleri ile ilgili genel merkezden Ceyda Bölünmez Çankırı’nın sosyal medya hesabından bu ziyaretle ilişkin fotoğrafların paylaşılarak “Uşak Belediye Başkanımız Sn. ve Başkan Yardımcılarını Genel Merkezimizde misafir ettik. Uşak, 2024’e çok daha güçlü bir şekilde emin adımlarla yürüyor!” şeklindeki paylaşımından anlıyoruz ki, Sayın Çakın Genel merkeze  ‘ ben buradayım, adayım’ mesajı vermiş.

Buna karşın eski Milletvekili Mehmet Altay’ın, sırdaşı ve yoldaşı Av. Mehmet Gün’ün aday olması çabası içinde olduğu da biliniyor. Sayın Altay kurt siyasetçi belli olmaz saman altından su yürütmesini iyi bilir, şak diye karşımıza belediye başkan adayı olarak çıkabilir. Şimdilik bunlar nabız yoklama girişimleri.

Sayın Altay ve ekibinin şimdiki Başkan Çakın ile ilgili görüşleri olumsuz. Kulis bilgilerine göre mevcut milletvekilleri Sayın Güneş ve Sayın Tuğrul’un Genel merkeze bu konuda bir rapor hazırlayarak sundukları ve bu raporun da Çakın’ın  aleyhinde olduğu iddia ediliyor. Bu ikilinin gönüllerinden geçen isim ise Merkez İlçe Başkanı Mehmet Bayar. Sayın Tuğrul’un gönlünden geçen desek daha doğru. Çünkü sayın Güneş’in sağı solu belli olmaz, bazen doğudan ,bazen de batıdan doğabilir…!

Sonuç; şimdilik Ak Parti’deki kulis bilgileri bunlar. Mehmet Çakın, Mehmet Altay, Mehmet Gün ve Mehmet Bayar 4 mehmetten birisine (1.Mehmet bir adım önde gibi) , başkan adaylığı nasip olacak gibi…

VALİLİK VE BELDİYEDEN GÖRKEMLİ KUTLAMALAR

Cumhuriyetimizin 100. yılı etkinlikleri ,10 Kasım Atatürk’ün 85.ölüm yıldönümünü etkinliklerini geride bıraktık. Bu etkinliklerde başta Uşak Valiliği ve Uşak Belediyesi olarak yoğun ve görkemli 100. yıla yaraşır  kutlama proğramları düzenlendi. Katkısı olan herkese teşekkür borçluyuz.

CUMA MESAJI VAR 10 KASIM MESAJI YOK !

Ancak dikkatimi çeken bir konuyu da buradan aktarmak isterim. Belediye Başkanı Mehmet Çakın’dan tutun da ,Ak Parti İl Başkanı Himmet Yaşar ,Merkez İlçe Başkanı Mehmet Bayar,  Ak Parti Kadın Kolları, Ak Parti Gençlik Kolları’na kadar 10 Kasım ile ilgili mesajlarını yayınladılar da sayın vekiller niye yayınlamadılar?

Sayın Güneş Cuma mesajı yayınlarken, 10 Kasım ile ilgili bir mesaj yayınlamadı. Sayın Tuğrul, Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın 10 Kasım etkinlilerinde yaptığı konuşmayı paylaştı ama 10 Kasım ile ilgili bir paylaşımını göremedim…Herhalde danışmanlarının duyarsızlığına gelmiştir..

REKTÖR SAVAŞ’IN TOTO-LOTO İŞLERİ

Bu arada Sayın Rektör Savaş’a bir sorum olacak. Herşeyi anladık da kendisinin Spor Toto Genel Müdürü’nü ziyaretini anlayamadık. Sizin bir rektör olarak ne işiniz olur Toto-Loto işleriyle?  Umarım bir açıklamayla bu merakımızı giderirsiniz…