İyi Parti Uşak İl Başkanı Ayşegül Obalı, gazetecilerle yapılan kahvaltılı toplantıda yaptığı açılış konuşmasında basına adeta ambargo uygular gibi..

İyi Parti Uşak İl Başkanı Ayşegül Obalı, gazetecilerle yapılan kahvaltılı toplantıda yaptığı açılış konuşmasında basına adeta ambargo uygular gibi ‘bu söylediklerimi kaydetmeyin, fotoğraf da çekilmesin, bu basınla bizim sohbet ve teşekkür toplantımız’ şeklindeki açıklamalarına bir anlam veremedim. Bir de üstüne ‘bu seçim dönemleri sizin harman döneminiz, size hasat veremedik, maddi destek sağlayamadık’ açıklaması işin tuzu biberi oldu. Sayın başkan gazetecileri çiftçilerle karıştırmış olmalı. Uşak Milletvekili İsmail Güneş’in iddia ettiği gibi 250 bin TL’yi bir gazeteciye kaptırınca anlaşılan kasada para kalmamış..! 

Biz sonuçta kahvaltı yapmak için gitmedik, haber yapmaya gittik. Sayın Obalı’nın bu talihsiz açıklaması ve daha sonra gelen sorular üzerine verilen yanıtlar gösterdi ki örgüt olarak kopukluk içindeler. Uşak Belediyesi’nin yolsuzlukları ile ilgili olarak yapacakları basın açıklamasını niye iptal ettiklerini doğru düzgün açıklayamadılar. Bir gece önce kentin çeşitli bölgelerinde Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu aleyhine dağıtılan sahte broşürlerle ilgili bir cümle kurulmadı, tepki dile getirilmedi. Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu’na desteklerinin parti tabanında nasıl karşılık bulduğu şeklindeki soruya  bile, yuvarlak sözcüklerle yarım yamalak yanıt verilmesi, anlaşılan hala parti olarak Kılıçdaroğlu’nun adaylığını tam sindiremedikleri hissini doğurdu. Genel başkanları Sayın Akşener’in miting meydanlarında ‘Bir oy Kemal’e, bir oy Meral’e’ çağrısı Uşak’ta karşılık bulmamış gibi…

Diğer taraftan seçim sürecinde çok çalıştığını, 7 kilo verdiğini söyleyen Milletvekili adayı Muhammed Gür’ün oldukça yorgun ve moralinin çok yüksek olmadığını gördüm. Bu hayra alamet değil. Avucuna kadar gelen talih kuşunu bu sefer de kaçırırsa siyasi hayatı biter. Kendi söyledi zaten…Gördüğüm kadarıyla Sayın Durmuş Yılmaz’ı çağırıp seçim çalışmalarına dahil etmeleri talih kuşunu kaçırmamak amaçlı olsa gerek.

Sonuçta yeni kurulan bir partinin il teşkilatı ile ilgili bu eleştirilerim yanlış anlaşılmasın. Cumhuriyetle yaşıt CHP Uşak teşkilatının durumu bundan daha da beter. Listeye giremeyen Milletvekili Özkan Yalım’ın çabasını görüyorum. Hem cebiyle hem yüreğiyle çok çalışıyor ama seçimden seçime ortaya çıkan 2.sıra adayı İsmet Akın’ın cebinde akrep var sanki, seçimi alıp sürükleyecek bir vizyon ortaya koyamadı. Bundan önceki seçimde CHP parti meclisinde 1.sıra olarak karar alınmasına karşın, YSK’ya giden listede 1.sırayı Özkan Yalım’a kaptıran İsmet Akın’ın bu hayali bir başka bahara yani bu bahara kalmıştı. Bu seçimde de ‘Yine baharlar gelecek ’ sloganıyla kampanya yürüten CHP’de, öyle görülüyor ki İsmet Akın için bahar yine de gelmeyecek gibi. Onun için 3. milletvekilliği İyi Parti’nin mi, MHP’nin mi olacak tartışmaları sürüyor. Muhalefete muhalefet edilmez diyenleri duyar gibiyim ama bizim işimiz muhalefet etmek. Biz işimizi yapıyoruz. Onlar da işlerini yapsınlar…