Sayın Rektör Savaş ile tanışma fırsatımız olmadı ama Ramada Otel’in tuvaletinde selamlaştık. Bakan Varank’ın Uşak ziyareti sırasında..

Sayın Rektör Savaş ile tanışma fırsatımız olmadı ama  Ramada Otel’in tuvaletinde selamlaştık. Bakan Varank’ın Uşak ziyareti sırasında bu otelde  yapılan toplantıya katılmıştık. Rektör Savaş’ın korumasıyla tuvalete girmesini ve korumasının peçete tuttuğunu görünce yadırgamıştım.

Geçtiğimiz günlerde de eski Rektör Sait Çelik’in Mirat Gazetesi’ndeki köşe yazısında dile getirdiği konuları ve Rektör Savaş ile ilgili iddialarını okuyunca şoke oldum. Bir zamanlar dost olan ve aralarından su sızmayan her iki rektörün arasının bu denli açılmasının detaylarını okuyunca gerçekten inanamadım.

Bunlar sıradan insanlar değil, toplumda büyük ve önemli karşılığı olan insanlar, eğitim sistemimizin sembol isimleri. Nasıl oluyor da bir koltuk uğruna gözleri dönebiliyor, raydan çıkılabiliyor. O koltuklarda rahat oturulabilmek uğruna ,bilemiyorum.

 ‘ Vurun Kahpeye’ pozisyonundaki Rektör Çelik ,hukuki anlamda büyük uğraş verdi. Aklanınca da, aldı eline kalemi yazdı başına gelenleri. Çok ilginç detaylar var ama ben Rektör Savaş ile ilgili bölümü paylaşmak istedim.

Rektör Savaş’ın önümüzdeki seçimlerde milletvekili adayı olmak istediğini ve bu konuda kulis çalışmaları yürüttüğünü biliyorum. Umarım bu vesileyle Milletvekilliği adaylığı için istifa eder gider. Hem kendisi için hem Uşak için hayırlısı olacaktır.

Eski Rektör Çelik sormuş; ’ Hiç mi Allah’tan korkmadın, kaç yıl daha yaşayacaksın ?’ diye. Ben de diyorum ki;  Allah uzun ömürler versin, kimin ne zaman Allah’a kavuşacağını bilemeyiz  ama bildiğim bir şey var ki ,Sayın Savaş’ın rektörlük ömrü, siyasi hevesi nedeniyle istifa ettiğinde bitecek onu görüyorum…

MİLETVEKİLİ ALTAY İLE EMNİYET MÜDÜRÜ’NÜN ARASINA VALİ KOCABIYIK GİRMİŞ

Bundan önce Uşak Valisi olan Sayın Funda Kocabıyık, kocasının attığı bir Twit nedeniyle soluğu Ankara merkezde aldı. Gitti gitmesine de, gündem olmaya ,tartışılmaya devam ediyor.

Fox Tv Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk ve bir grup arkadaşıyla rakı kadehleri önlerinde verdiği poz,  Mehmet Ağar ile Antalya’da yediği yemek  nedeniyle Sayın Soylu ile arasının açılması bir yana, Milletvekili Mehmet Altay’ı mercek altına alması için Emniyet Müdürü Mesut Gezer’e baskı kurduğu veya talimat verdiği iddia ediliyor. Sonuçta bu iş , Müdür Gezer’in başına patladı. Şu sıralar Altay ile Gezer’in arası limoni. Sayın Gezer’in bir an önce Uşak’tan gitmek için çıkacak kararnameyi dört gözle beklediğini sanıyorum.