İstanbul Sarıyer'de ikamet eden ve aslen Bayburtlu olan Güven Adıgüzel, MHP İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi olarak tanınan bir isimdir. Solis Mimarlık'ta çalışan ve İsov Zincirlikuyu Yapı Meslek Lisesi'nde eğitim görmüş olan Adıgüzel, zıpkınla balık avlama sporuyla ilgilenmektedir. Aile yaşamında ise evli ve iki çocuk babası olan Adıgüzel'in ismi, son zamanlarda oğlu Tunahan Adıgüzel'in göçmen kaçakçılığı ve PKK ile bağlantılı suçlamalar nedeniyle gündeme gelmiştir. Bu olaylar, Adıgüzel ailesini ve MHP'yi kamuoyunun dikkatine taşımış, olayın detayları merak konusu olmuştur.

Güven Adıgüzel Kimdir?

Güven Adıgüzel, İstanbul Sarıyer'de ikamet eden ve aslen Bayburtlu olan bir kişidir. Evli olup, Tunahan ve Cihanay adında iki oğlu vardır. Solis Mimarlık'ta çalışmaktadır ve İsov Zincirlikuyu Yapı Meslek Lisesi'nde eğitim almıştır. Adıgüzel, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesidir ve zıpkınla balık avlama sporuyla ilgilenmektedir.

MHP İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapan Güven Adıgüzel, aynı zamanda siyaseti bir süre önce bıraktığını açıklamıştır. Aile hayatında ise evli olan Adıgüzel, Tunahan ve Cihanay adında iki oğluna sahiptir. Adıgüzel, aile yaşantısında çocuklarıyla ilgili bazı sorunlarla da karşı karşıya kalmıştır.

Güven Adıgüzel'in oğlu Tunahan Adıgüzel, PKK'lılarla göçmen kaçakçılığı yapmaktan tutuklanmıştır. Sözcü yazarı İsmail Saymaz'ın yazdığına göre, Çanakkale'de yapılan bir uyuşturucu ihbarı üzerine jandarma ve sahil güvenlik ekipleri, Ayvacık'taki Kumbağlar Limanı'nda Yunanistan bayraklı 'Nefeli' adlı sürat teknesinde göçmen kaçakçılığı yaptıkları iddiasıyla altı kişiyi gözaltına almıştır. Tunahan Adıgüzel de bu kişiler arasındadır. Teknede 11 kilo 900 gram uyuşturucu ele geçirilmiş ve göçmen kaçakçılığıyla suçlanan Tunahan Adıgüzel tutuklanmıştır.

Güven Adıgüzel, yaşanan olayları doğrulamış ve oğlunun PKK'lılar tarafından kandırıldığını belirtmiştir. Adıgüzel, "Örgüt büyük çocuğumu kullanarak ve kandırarak, bu işi yaptırıyor" ifadelerini kullanmıştır. Ayrıca, büyük oğlu Cihanay'ın kara para suçundan dolayı Türkiye'den Yunanistan'a kaçtığını ve orada PKK'lılarla tanıştığını ifade etmiştir. Adıgüzel, oğlunun bu kişiler tarafından kullanılarak insan ticareti yapmaya zorlandığını belirtmiştir.

Tunahan Adıgüzel ifadesinde, Sarıyer'de otel ve restoran işlettiğini, Yunanistan'da yaşayan 'Azat' adlı kişinin kendisini yurt dışına ait hattan arayarak bazı şahısları arabasıyla belirli bir yere götürmesini istediğini söylemiştir. Bunun karşılığında hesabına 60 bin TL gönderildiğini ifade eden Adıgüzel, göçmen kaçakçılığı için iki araba kiraladığını ve üç arkadaşını yanına aldığını belirtmiştir.

Yaşanan olaylar sonrası Tunahan Adıgüzel, göçmen kaçakçılığı ve uyuşturucu bulundurmak suçlarından tutuklanmıştır. Baba Güven Adıgüzel, büyük oğlunun PKK'lılar tarafından kandırıldığını ve oğlunu bu durumdan kurtarmaya çalıştığını söylemiştir. Olayla ilgili yargı süreci devam etmektedir.

Editör: Haber Merkezi