Buse Deviren Uludağ, İstanbul Bilgi Üniversitesi Radyo Televizyon Gazeteciliği Bölümü'nden mezun olmuş ve habercilik kariyerine CNN Türk'te adım atmıştır. Genç yaşına rağmen gösterdiği başarılarla dikkat çeken Buse Deviren Uludağ, CNN Türk ve HaberTürk gibi önde gelen medya kuruluşlarında muhabirlik görevini üstlenmiş, haber dünyasına katkı sağlamıştır. İşte, genç yeteneğin hayatına dair merak edilen detaylar ve haber dünyasındaki etkileyici yolculuğu.

Buse Deviren Uludağ Kimdir?

Türkiye'nin genç ve başarılı habercilerinden biri olarak öne çıkan Buse Deviren Uludağ, 4 Nisan 1997 tarihinde Hatay'ın Antakya ilçesinde dünyaya geldi. İstanbul Bilgi Üniversitesi Radyo Televizyon Gazeteciliği Bölümü'nden mezun olan Uludağ, habercilik kariyerine CNN Türk'te stajyer olarak başladı. 1.69 metre boyunda ve 58 kilo olan genç haberci, Koç burcu özellikleriyle bilinmektedir.

Buse Deviren Uludağ, eğitim hayatına İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde devam ederek radyo, televizyon, ve gazetecilik alanında bilgi sahibi oldu. CNN Türk'te stajyer olarak adım attığı habercilik kariyerinde, Demirören Medya'da video editörlüğü görevini üstlendi. Woman TV'de görev aldıktan sonra ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı Programı'nda muhabirlik yaparak deneyim kazandı.

CNN Türk ve HaberTürk Kariyeri

Muhabirlik kariyerine CNN Türk'te devam eden Buse Deviren Uludağ, 2022 yılında CNN Türk ailesine katılarak haber dünyasındaki etkileyici çalışmalarına bir yenisini ekledi. Son olarak HaberTürk'te muhabir olarak görev alan genç haberci, özverili çalışmaları ve profesyonel tutumuyla dikkat çekmektedir. Habercilikteki başarılarıyla adından söz ettiren Buse Deviren Uludağ, Türkiye'nin önemli medya kuruluşlarında habercilik yolculuğunu sürdürmekte ve sektördeki yetkin ellerden biri olarak bilinmektedir.