Adana'da organize suç örgütü liderliği ile bilinen Ramazan isimli kişi etrafında gelişen olayları anlatan dizi birçok kişi tarafından merak uyandıran sorulara sebep oldu.Hatta yakın zamanda düzenlenen operasyonla tutuklanarak cezaevine gönderilen bir adanalı suç örgütü liderinin de adının Ramazan olması dikkatleri bu dizi karakteri ondan esinlenmiş olması merak uyandırdı. 

Türkiye'nin yer altı dünyasını, karanlık dehlizlerini, suç çetelerini birazcık da olsa bilenler aslında Ramo'nun hikayesinin ne kadarının gerçek olup olmadığını anlaya biliriler. Dizideki abartılı sahneler dışında, yani yürüyerek karşısına çıkan herkesi tek tek bilgisayar oyunundaymış gibi vurmalar falan, birçok konu aslında gerçek hayatta aynen yaşdığı Adana için normalmiş gibi bir izlenim bırakıyor. 

Ramo gibi isimlerin de yer yer bu dünyada isim yaptıkları da biliniyor. İsim vermek doğru olmazk; ancak herkesin kendi çevresinden bildiği, yakından tanık olduğu Ramo karakterine benzer çok sayıda insana rastlamak mümkündür.

Ramo gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanmış olmasından dolayı dizi severler bu hikayenin hangi aile anlattığını merak ediyorlar. En çok akla gelen isim ise Romo'nun Ramazan Baykara mı sorusu oldu 

RAMO RAMAZAN BAYGARA MI?

Hem Adanalı olup hem de adı Ramazan olan çete başı olarak son dönemlerde Ramazan Baygara olduğu düşünülüyor. Baygara da Ramo gibi genç bir isim olması dizi severleri araştırmaya sevk ediyor. Ancak bu kişinin gerçekte Ramo karakterinin canlandırdığı kişi olup olmadığı bilinmiyor. Sadece tahmin ediliyor.