2016 yılında hastalığını duyuran ve 3 ay boyunca tedavi olacağını belirten eski futbolcu ve spor yorumcusu Rıdvan Dilmen'e lenf kanseri teşhisi konulduğu bilinmekte idi.  1.5 ay önce Rıdvan Dilmen'in boynunun sağ tarafında bir kitle fark edilmiş; kitle üzerinde tetkikler yapılmış ve biyopsi sonucunda lenf nodlarında tespit edilen kitlenin tümör olduğu ortaya çıkması sonucu herkes sağlık durumunu merak etti. 

Tedavi sürecine başlayan Rıdvan Dilmen'in ameliyata alınmasına karar verilmişti. Profesör Doktor Nesil Keleş tarafından ameliyat edilen Dilmen'in sağlık durumunun iyi olduğu belirtti.

Dilmen Sağlık durumuna ilişkin olarak sevenlerinden destek beklediğini şu yazısı ile dile getirdi ; 

Siz değerli okuyucularımın bilmesini istediğim bir durum var. Muhtemelen birkaç gün içerisinde duyurulacak bir rahatsızlığım mevcut. Boynumda bir rahatsızlık tespit edildi. Önce siz bilin istedim. Güçlü kalıp dualarınızla 3 ay sürecek iyi bir tedavi dönemiyle bu yaz yazılarımla sizlerle birlikte olacağım. Tekrar mutlu ve sağlıklı bir şekilde sizlerle olmak tek dileğim. Biz de doktorlarımız sayesinde çalışacağız, inşallah toparlayacağız. Dualarınızla iyi olacağımı biliyorum. Her şey Allah'tan… Sizlerin desteğiyle biz de çalışacağız, güçlü olacağız. Herkese sevgiler, sağlıklı günler."