CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kadın ve aile politikaları konusunda danışman olarak atadığı Perinaz Mahpeyker Yaman, son günlerin tartışma konusu haline gelmiştir. Ancak Yaman'ın gerçek kimliği hakkında net bilgilere ulaşılamamış, sosyal medya hesaplarında yer alan iddiaların doğruluğu sorgulanırken, eski paylaşımlarında Kılıçdaroğlu'na yönelik hakaret içeren ifadelerin ortaya çıkması gündemi daha da karmaşık hale getirmiştir. Bu bağlamda, Perinaz Mahpeyker Yaman'ın kimliği ve atanmasıyla ilgili gelişen olayları ve tartışmaları incelemeye başlayalım.

Perinaz Mahpeyker Yaman Kimdir?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kadın ve aile politikaları konusunda danışman olarak atadığı Perinaz Mahpeyker Yaman, son günlerin gündemine oturdu. Ancak Yaman'ın gerçek kimliği hakkında net bilgiler bulunmuyor. Sosyal medya hesaplarında Batmanlı olduğu, evli ve 6 çocuk annesi olduğu iddia ediliyor, ancak bu bilgilerin doğruluğu kesin değil.

Hakaret İçeren Eski Paylaşımları Ortaya Çıktı

Perinaz Mahpeyker Yaman'ın gündeme gelmesinin nedeni ise eski sosyal medya hesaplarındaki hakaret içeren paylaşımları. Yıllar önce yaptığı bu paylaşımlarda Kılıçdaroğlu'na ağır hakaretlerde bulunduğu ortaya çıktı.

Atama Kararı ve Teşekkür Mesajı

CHP lideri Kılıçdaroğlu, 28 Mayıs seçimlerindeki yenilginin ardından partinin yönetimini yeniden şekillendirmeye karar verdi. Bu kapsamda danışmanlarına son verdi ve "Kadın ve Aile Politikaları" konusunda çalışmalar yürütmek üzere Perinaz Mahpeyker Yaman'ı Genel Başkan Danışmanı olarak atadı. Yaman, atama sonrası sosyal medya hesabından "Bana onur duyduğum bu görevi layık gören sayın genel başkanım Kemal Kılıçdaroğlu'na şükranlarımı sunarım. Allah utandırmasın inşallah" ifadelerini kullandı.

CHP'den Yalanlama

Ancak CHP'den gelen açıklamalar, Perinaz Mahpeyker Yaman'ın atama iddialarını yalanladı. CHP Medya Planlama ve Sosyal Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem, "Böyle bir isim ataması söz konusu değil. Bu nasıl gündem oldu bilmiyorum. Genel Merkezimizde Perinaz Mahpeyker diye bir genelgemiz yok. 4 Haziran’dan sonra danışman kadrosu sıfırdan kuruldu. Bu isimli bir danışman yok" dedi. CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka da Twitter hesabından benzer bir açıklama yaparak, "Genel Başkanımızın Kadın ve Aile Politikaları danışmanı yoktur." dedi.

Bu gelişmeler, CHP içinde atama iddialarıyla ilgili belirsizlik yaratırken, Perinaz Mahpeyker Yaman'ın kimliği ve atanmasıyla ilgili tartışmaları sürdürüyor.