Son zamanlarda Kızılcık Şerbeti dizisindeki Nilay karakteriyle ekranlarda boy gösteren Feyza Civelek, oyunculuk kariyerindeki başarısıyla ve dikkat çeken yaşam öyküsüyle merak konusu haline geldi. Popüler dizilerde önemli roller üstlenen Civelek'in hayatı ve kariyeri, izleyiciler tarafından yakından takip ediliyor. İşte, Feyza Civelek'in başarılı oyunculuk serüveni ve yaşamıyla ilgili merak edilen detaylar...

Feyza Civelek Kimdir?

1995 yılında İstanbul'da doğan Feyza Civelek, annesi Melis Civelek'in senaristlik yaptığı bir ailenin içinde büyüdü. İstanbul Beykent Üniversitesi mezunu olan Civelek, oyunculuk kariyerine adım atmadan önce New York Academy ve Harvard Üniversitesi'nde oyunculuk eğitimi aldı. Feyza Civelek'in oyunculuk kariyeri, 2006 yılında Acemi Cadı dizisindeki Feyza karakterini canlandırmasıyla başladı. Ardından popüler dizilerden biri olan Kavak Yelleri'nde rol aldı ve dikkatleri üzerine çekmeye başladı. Ancak gerçek ününü, Hazal Kaya ve Çağatay Ulusoy'un başrollerini paylaştığı Adını Feriha Koydum dizisindeki Lara karakteriyle elde etti.

Adını Feriha Koydum dizisindeki rolüyle tanındıktan sonra, kısa sürede 21 kilo vererek dikkatleri üzerine çekti. Bu süreçte Melis Civelek'in senaristliğini yaptığı Güllerin Savaşı dizisinde de Çiçek karakterini canlandırdı. Günümüzde ise Kızılcık Şerbeti dizisinde Nilay karakteriyle izleyicilerle buluşuyor. Feyza Civelek'in kişisel hayatında sıkıntılı dönemler geçirdiği biliniyor. Köpeğini kaybettikten sonra yaşadığı üzüntü ve sıkıntılar sonucunda saç kıran hastalığına yakalandı. Ancak bu mücadeleci oyuncu, başarılarıyla ve güçlü duruşuyla dikkat çekiyor.

Feyza Civelek Rol Aldığı Diziler

  • Kızılcık Şerbeti (Nilay, 2022)
  • Sol Yanım (Nazlım, 2020)
  • Bir Umut Yeter (Damla Akar, 2018)
  • Güllerin Savaşı (Çiçek, 2014-2015)
  • Adını Feriha Koydum (Lara, 2011-2012)
  • Kavak Yelleri (2009)
  • Acemi Cadı (Feyza, 2006)

Feyza Civelek'in kariyerindeki bu başarılı yolculuğu, izleyiciler tarafından büyük bir ilgiyle takip ediliyor.

Editör: Haber Merkezi