Son dönemde ekranda izleyiciyle buluşan Kızıl Goncalar dizisinin başarılı oyuncusu Erkan Avcı, Sadi Hüdayi karakteriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Oyunculuğu ve performansıyla izleyicilerin beğenisini kazanan Avcı'nın hayatı ve kariyeri merak konusu haline geldi. Özellikle geniş kitleler tarafından araştırılan Erkan Avcı'nın kimliği, nereli olduğu ve kaç yaşında olduğu merak ediliyor. İşte, Erkan Avcı'nın hayatı ve önemli detaylar...

Erkan Avcı Kimdir?

Diyarbakır doğumlu olan Erkan Avcı, 1 Ocak 1982'de hayata gözlerini açmıştır. Oyunculuk kariyerine Mimar Sinan Üniversitesi mezunu olarak başlamıştır. Ancak geniş kitlelerce tanınması, Karadayı dizisinde canlandırdığı Barut Necdet karakteriyle olmuştur. Oyunculuk kariyerinde önemli bir yere sahip olan Erkan Avcı, Zenne filmindeki Ahmet rolüyle 2011 yılında 48. Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü kazanmıştır. Daha sonra atv’de yayımlanan Kuruluş Osman dizisinde Aya Nikola karakterini canlandırmış ve dikkat çekici bir performans sergilemiştir.

Şimdilerde NOW ekranlarında yayınlanan Kızıl Goncalar dizisinde Sadi Hüdayi karakterini canlandıran Erkan Avcı, başarılı oyunculuğuyla tekrar dikkatleri üzerine çekmiştir. Daha önce de Hayatımın Şansı dizisinde "Mazhar" karakterine hayat veren Avcı, geniş bir hayran kitlesine sahiptir. 42 yaşında olan Erkan Avcı, Diyarbakır kökenlidir. Yetenekli oyuncu, uzun yıllardır Türk televizyon ve sinemasında önemli projelerde yer alarak kendine sağlam bir yer edinmiştir.