Gülcan Kış, Türk mühendis ve siyasetçi olarak tanınan, TBMM 28. dönem Cumhuriyet Halk Partisi Mersin milletvekili olarak görev yapan bir isimdir. 20 Ocak 1972 tarihinde Malatya'da doğan Kış, eğitimini Çukurova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nde tamamlamış ve meslek hayatına aile şirketinde adım atmıştır. 2008 yılında CHP Yenişehir Yönetim Kurulu Üyeliği ile başlayan siyasi kariyeri, onu Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği'nden TBMM milletvekilliğine kadar taşımıştır.

Gülcan Kış Kimdir?

Gülcan Kış, Türk mühendis ve siyasetçidir. TBMM 28. dönem Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin milletvekili olarak görev yapmaktadır. Kış, 20 Ocak 1972 tarihinde Malatya'da doğmuştur. Gülcan Kış, Çukurova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından aile şirketinde çalışmaya başlamış ve burada mühendislik bilgi ve becerilerini uygulamıştır. Siyasi kariyerine 2008 yılında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir Yönetim Kurulu Üyeliği ile adım atan Gülcan Kış, 2004, 2009 ve 2014 yıllarında gerçekleştirilen yerel seçimlerde CHP Yenişehir Belediye Meclis Üyesi olarak seçilmiştir. Bu görevlerinde yerel yönetimlerde önemli katkılarda bulunmuştur.

2019 Türkiye Yerel Seçimleri'nde Cumhuriyet Halk Partisi'nden Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olarak seçilmiştir. Bu görevinde Mersin'in gelişimi ve yerel yönetim hizmetlerinin iyileştirilmesi için çalışmıştır. 2023 yılında Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeliğinden istifa ederek, 14 Mayıs 2023 Genel Seçimleri'nde Mersin'den milletvekili adayı olmuştur. Seçim sonucunda Cumhuriyet Halk Partisi'nden TBMM 28. dönem Mersin milletvekili olarak seçilmiştir. Milletvekilliği görevinde TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu'na seçilerek aktif rol almıştır.

Gülcan Kış, 20 Ocak 1972 tarihinde doğmuş olup, 2024 itibariyle 52 yaşındadır. Aslen Malatyalı olan Kış, hem mühendislik hem de siyasi kariyerinde önemli başarılara imza atmıştır. Gülcan Kış, mühendislik ve siyaset alanında geniş bir deneyime sahip olan, Mersin milletvekili olarak TBMM'de görev yapan bir isimdir. CHP bünyesinde çeşitli kademelerde görev alarak yerel ve ulusal düzeyde hizmetler sunmuştur. Mühendislik bilgisi ve siyasi deneyimi ile Türkiye'nin gelişimine katkıda bulunmaya devam etmektedir.

Editör: Haber Merkezi