24 Nisan yani bu gece 02.48’de Akrep burcunun 4 derecesinde bir dolunay gerçekleşecek anın yükseleni Kova burcu olacak.

Dolunaylar farkındalık, bir şeylerin açığa çıkması, final ve tamamlanma enerjisidir. Bu yüzden biraz gergin hissetmeniz ve yüzleşmeler yaşamınız mümkün olacak.

Dolunayda etkili olacak temalar; ölüm ve ölüm ötesi konular, cinsellik, gizli saklı olan konuların açığa çıkası, maddi konular, banka, vergi, yeraltı kaynaklarıyla alakalı konuları gösterir. Dolunaya Plüton‘dan gelen kare açı ile bu temalarla alakalı bitiş ve yıkım enerjisi hakim diyebiliriz.

2-8 aksında gerçekleşen bu dolunayda maddi konular ve kendi öz değerimiz ön plana çıkıyor.Anın yükseleninin Kova burcunda olması toplumsal konular, özgürlük, eşitlik, teknolojik aletler, sivil toplum kuruluşları, hava olayları gibi konuların etkili olacağını gösteriyor.

Mars’ın Neptün’e doğru 4 derecelik orb ile yakın olması denizler ve denize kıyısı olan yerlerin güvenliği, genç erkeklerin alkol ve madde bağımlılığı sorunları olabilir.

Türkiye haritasında güneşin üzerinde gerçekleşecek bu dolunay özellikle eğlence mekanları, borsa ve çocuklar konusunda daha dikkatli olmamızı söylüyor.

Akrep burcu sağlık açısından genital bölgeleri ve boşaltım sistemini temsil eder. Bu süreçte cinsel yolla bulaşan hastalıklar, genital bölge rahatsızlıkları, boşaltım sistemi sorunları; basur ve hemoroid daha sık görülebilir.

Yükselen Akrepler, Boğalar, Kovalar,  Aslanlar bu dolunayın en çok etki alacak burçları olacak. Haritanız da 4° + -5 civarında gezegenleriniz varsa sizler de direkt etki alacaksınız demektir.

Dolunayın sizleri nasıl etkilediğini öğrenmek için yükselen burcunuzu okumalısınız 

Sevgili Yükselen Koç burçları dolunay sizi borçlar, bankalar, krediler, üreme ve boşaltım sistemi gibi sağlık sorunlarıyla alakalı etkileyebilir.

Sevgili Yükselen Boğa burçları dolunay sizin evlilik ve ortaklıklar alanlarınızda gerçekleşiyor ve bu dolunayda sürüncemede olan ilişkiniz bitebilir, açık düşmanlıklarla da yüzleşebilirsiniz. 

Sevgili Yükselen İkizler burçları bu dolunay ile üreme organlarınızla alakalı sağlık sorunları,çalışma ortamınızda krizler, işten ayrılma gibi durumlar gündeminizde olabilir.

Sevgili Yükselen Yengeç burçları dolunay ile aşk hayatınızda bir farkındalık kazanma durumu söz konusu olabilir var olan ilişkiniz bitebilir, çocuklarınızla alakalı konularda ekstra dikkatli olmanız gerekebilir.

Sevgili Yükselen Aslan burçları bu dolunayla yer değişikliği, aile büyükleri ile ilgili krizler,bilmediğiniz aile sırlarının ortaya çıkması mümkün olacak. Evinizin altyapı sistemi özellikle eskimiş tuvalet ve su boruları sorun yaratabilir.

Sevgili Yükselen Başak burçları yakın çevreniz, kardeşleriniz ve akrabalarınızla alakalı sırların açığa çıkması bu insanlarla ilişkilerinizin bozulması mümkün olabilir. Bu dolunay iletişim ve fikirleriniz kaynaklı yakınlarınızla kopuşlar yaşayabilirsiniz.

Sevgili Yükselen Terazi burçları bu dolunay maddi konular ve gelirlerinizle farkındalık kazanabilirsiniz.  Şahsi değerinizle de alakalı bazı gerçeklerle yüzleşebilirsiniz.

Sevgili Yükselen Akrep burçları bu dolunay sizin hayatınızda, size hizmet etmeyen her şeyden arınmanızı sağlayacak. İlişkilerle alakalı konularda gündemleriniz olabilir. Bazı sırlarınız açığa çıkabilir.

Sevgili yükselen Yay burçları bu dolunayla arkanızdan çevrilen işler önünüze gelebilir. Üreme organlarınızla alakalı kontrollerinizi yaptırmakta fayda var. Annenizin sağlığı bu süreçte gündem olabilir.

Sevgili Yükselen Oğlak burçları bu dolunayla sosyal çevrenizde bazı arkadaşlarınızın gerçek yüzünü görebilir ve bazı arkadaşlıkları bitirme kararı alabilirsiniz.

Sevgili Yükselen Kova burçları kariyeriniz, toplumsal imajınız, anneniz ile olan ilişkiniz bu süreçte sizi biraz zorlayabilir bu alanlarda farkındalık yaşıyorken, toplumsal imajınızda bir değişim olabilir evlilik ve boşanma gibi.

Sevgili Yükselen Balık burçları bu dolunayla hukuki süreçler, yurtdışı bağlantılı işler ve akademik konularda bir tamamlanma ve hak ediş yaşayabilirsiniz.