Türk futbolunun genç ve parlayan yıldızlarından biri olarak dikkatleri üzerine çeken Enis Destan, hem kulüp hem de milli takım düzeyinde gösterdiği performansla adını sıkça duyuruyor. İzmir'de doğup yetişen ve Altınordu'nun altyapısından çıkarak profesyonel kariyerine adım atan Destan, hızla yükselen bir grafikle futbolseverlerin radarına girdi. Genç yaşına rağmen sahada sergilediği yetenek ve golcü kimliğiyle dikkat çeken Enis Destan'ın kariyeri ve gelecek planları merak konusu haline geldi.

Enis Destan Kimdir?

Enis Destan, 15 Haziran 2002'de İzmir/Konak'ta dünyaya geldi. Futbol kariyerine Fikri Altay Spor'da başlayan ve daha sonra Altınordu Akademisi'ne katılan Destan, ALFA'da (Altınordu Futbol Akademisi) boy gösterdiği dönemde dikkatleri üzerine çekti. Profesyonel kariyerine Altınordu forması altında adım atan Destan, hızla yükselen bir performans sergiledi.

2019/2020 sezonunda A takım formasını giymeye başlayan Enis Destan, 2020/2021 sezonunda takımın önemli gol silahlarından biri haline geldi. 30 resmi maçta 14 gol atan ve 3 asist yapmayı başaran genç oyuncu, bu performansıyla hem kulüp içinde hem de dışında adından sıkça söz ettirdi. Geçtiğimiz sezon sergilediği başarılı performansla Avrupa'nın önemli kulüplerinin dikkatini çeken Enis Destan, Türkiye Milli Takımı'nın radarına girdi. Şenol Güneş'in de takdirini kazanan genç yetenek, Letonya maçı için milli formayı giyme şansı buldu. Ayrıca, Ümit Milli Takımı'na seçilerek milli formayı ilk kez sırtına geçirdi. Altınordu'dan yetişip Avrupa'da başarıyla futbol oynayan isimlerin izinden gitmek isteyen Enis Destan, öncelikli hedefinin Cengiz Ünder ve Çağlar Söyüncü gibi isimler gibi Avrupa'nın önemli kulüplerinde forma giymek olduğunu belirtti. Genç futbolcu, gelecek planlarını Avrupa futbol sahnesinde adını duyurarak şekillendirmek istiyor.

Editör: Haber Merkezi