CHP'nin 31 Mart Yerel Seçimleri için Kadıköy Belediye Başkan adayı olarak belirlediği isim olan Mesut Kösedağ, siyasi kariyeri ve adaylık süreciyle dikkatleri üzerine çekiyor. İstanbul'da doğmuş ve eğitim hayatını başarıyla tamamlamış olan Kösedağ, siyasetteki deneyimi ve hizmet anlayışıyla ön plana çıkıyor. İşte, Kadıköy'ün yeni adayı Mesut Kösedağ'ın merak edilenleri...

Mesut Kösedağ Kimdir?

CHP'nin 31 Mart Yerel Seçimleri için Kadıköy Belediye Başkan adayı olarak belirlediği isim olan Mesut Kösedağ, İstanbul'da 1984 yılında doğmuş bir siyasetçidir. Eğitim hayatını İstanbul'da tamamladıktan sonra Kamu Yönetimi alanında lisans eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde alarak akademik kariyerine başlamıştır. Ardından, 2018 yılında Marmara Üniversitesi'nde Küresel Şehirler ve İstanbul Araştırmaları bölümünde yüksek lisans derecesini tamamlamıştır.

İstanbul doğumlu olan Mesut Kösedağ, 1984 doğumlu olup 2024 yılı itibariyle 40 yaşındadır.

Mesut Kösedağ Kariyeri

Siyasi kariyerine 2000 yılında CHP Kadıköy gençlik kolunda adım atan Kösedağ, bu süreçte çeşitli görevlerde bulunmuş ve siyaset arenasında kendine sağlam bir yer edinmiştir. 2014-2019 döneminde Kadıköy ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği görevini başarıyla sürdürmüştür. Halihazırda Kadıköy ilçesini temsilen İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde üye olarak görevine devam etmektedir.

CHP Kadıköy Belediye Başkan adayı Mesut Kösedağ, evli ve bir çocuk babasıdır.