14 Haziran 1981 doğumlu olan Çelik, Sivaslı bir siyasetçi ve eğitimci olarak öne çıkıyor. Genç yaşta siyasete atılan Çelik, CHP'nin Bahçelievler İlçe Başkanlığı görevini üstlendikten sonra İstanbul İl Başkanlığı'na seçildi. Peki, Özgür Çelik kimdir, nereli ve kaç yaşında? İşte detaylar.

CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik Kimdir?

CHP İstanbul İl Başkanı olarak göreve başlayan Özgür Çelik, Sivas'ta 14 Haziran 1981 tarihinde dünyaya gelmiştir. İlköğretim ve lise eğitimini Sivas'ta tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi'nde iletişim alanında lisans eğitimi almıştır. Ardından İstanbul Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi Yüksek Lisansı ve Yerel Yönetimler, Kent ve Çevre Çalışmaları alanında ikinci yüksek lisansını tamamlamıştır.

Siyasete olan ilgisi ve aktif katılımıyla dikkat çeken Özgür Çelik, CHP'de çeşitli görevlerde bulunmuş, 2015-2018 yılları arasında CHP Bahçelievler İlçe Başkanlığı ve Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. 2018 yılında yapılan ilçe başkanlığı kongresinde tekrar ilçe başkanlığına seçilen Çelik, CHP Bahçelievler İlçe Başkanlığı görevini yürütmeye devam etmiştir.

Özgür Çelik'in Siyasi Kariyeri

Özgür Çelik'in siyasi kariyeri sadece partisinin ilçe başkanlığı ile sınırlı değil. Genç yaşta siyasete atılan Çelik, aynı zamanda demokratik kitle örgütlerinde de aktif olarak görev almıştır. Sivil toplum kuruluşlarında başkanlık, yöneticilik ve başkan vekilliği gibi önemli görevlerde bulunmuştur. ŞEDEF Başkan Vekilliği gibi görevlerde yer almış ve ayrıca İSKEF ve TÜSEKON gibi sivil toplum kuruluşlarının kuruluş çalışmalarına katkı sağlamıştır.

Özgür Çelik'in İl Başkanlığı Görevi

Özgür Çelik, CHP İstanbul İl Başkanlığı görevine atanmasıyla İstanbul'un siyasi sahnesinde etkili bir konuma gelmiştir. Partisinin il yönetimindeki bu yeni göreviyle İstanbul'daki siyasi gelişmeleri yakından takip edecek ve partisinin stratejilerine katkı sunacaktır.

CHP İstanbul İl Başkanı olarak atanmasının ardından Özgür Çelik'in İstanbul'da nasıl bir siyasi performans sergileyeceği ve partisinin hedeflerine ne kadar katkı sağlayacağı önemli bir merak konusu olmuştur.

Çelik, politika ile ilgilenmenin yanı sıra motosiklet sürmeyi, futbol oynamayı ve seyahat etmeyi de seven bir isim olarak tanınmaktadır. Ayrıca evli ve iki çocuk babasıdır.

Özgür Çelik'in İstanbul İl Başkanlığı görevi, CHP'nin İstanbul'daki siyasi dinamiklere ve yerel yönetim çalışmalarına ne tür katkılarda bulunacağını yakından takip edeceğiz.