AK Parti'nin Merkez Yürütme Kurulu'nda yeni bir dönem başladı ve Teşkilat Başkanlığı'na Erkan Kandemir getirildi. Kandemir, partinin teşkilatlanma çalışmalarını ve sahadaki faaliyetlerini yönlendirecek önemli bir pozisyonda görev alacak. Peki, Erkan Kandemir kimdir, kaç yaşında ve nerelidir? İşte, AK Parti Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir'in hayatı ve siyasi kariyeri.

AK Parti Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir Kimdir?

Erkan Kandemir, siyasi kariyerine genç yaşlarda katılarak Adalet ve Kalkınma Partisi'nin İstanbul Gençlik Kolları'nda görev alarak başladı. İnşaat Mühendisliği alanında lisans eğitimi aldıktan sonra yüksek lisans yapmak üzere İngiltere'ye gitti ve uluslararası ilişkiler ve siyaset bilimi konularında eğitim aldı. İngiltere'deki eğitiminin ardından Türkiye'ye dönerek siyasi çalışmalara devam etti.

Siyasi Kariyeri

Erkan Kandemir, 2002 yılında AK Parti İstanbul Gençlik Kolları'nda il yönetim kurulu üyeliği göreviyle siyasete atıldı. Gençlik Kolları İstanbul İl Başkanlığı görevini üstlendikten sonra il başkan yardımcılığı gibi önemli pozisyonlarda bulundu. Gençlik Kolları İstanbul İl Başkanlığı görevinin ardından yurt dışında eğitim aldı.

2014 yılında Başbakan Danışmanlığı görevine getirilen Erkan Kandemir, aynı yılın ekim ayında Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na Sağlık Bakan Yardımcısı olarak atanarak sağlık sektöründeki deneyimini artırdı. Bakanlık görevi sonrasında 2018 yılında AK Parti'nin 6. Olağan Kongresi'nde Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeliğine seçildi ve Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Ayrıca, milletvekili olarak da görev yapmıştır.

Özel Hayatı

Erkan Kandemir, Rize'nin Sındırgı ilçesinde doğdu. Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra uluslararası ilişkiler ve siyaset bilimi alanında yüksek lisans yapmak üzere İngiltere'ye gitmiştir. Kandemir, evli ve iki çocuk babasıdır.

AK Parti Teşkilat Başkanlığı'na atanmasıyla Erkan Kandemir, partinin teşkilat çalışmalarını ve saha faaliyetlerini yönlendirmek üzere önemli bir sorumluluğa sahip olacaktır. Bu yeni göreviyle AK Parti'nin teşkilat yapısını daha da güçlendirmeyi amaçlayan Kandemir, siyasi kariyerindeki deneyimleriyle bu misyonu başarıyla sürdüreceği beklentisiyle bu göreve getirilmiştir.