AK Parti'nin önemli isimlerinden Hamza Dağ, partinin Merkez Yürütme Kurulu'nda yeni bir göreve atanmıştır. Tanıtım ve Medya Başkanlığı görevine getirilen Hamza Dağ, uzun yıllardır siyasetin içinde aktif bir şekilde bulunmuş ve partinin farklı kademelerinde görevler üstlenmiştir. Hem partinin iç işleyişindeki deneyimi hem de parlamentodaki çalışmalarıyla dikkat çeken Dağ'ın, AK Parti'nin medya ve tanıtım stratejilerine nasıl yön vereceği merak edilmektedir. Peki, Hamza Dağ kimdir? Hangi görevlerde bulundu? İşte, AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanı Hamza Dağ'ın biyografisi.

AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanı Hamza Dağ Kimdir?

Siyasi kariyerine İzmir İl Gençlik Kolları'nda başlayan Dağ, zaman içinde partinin farklı kademelerinde görev almıştır. İzmir Milletvekili olarak TBMM'ye girdikten sonra da parlamentoda aktif bir şekilde çalışmış ve komisyon üyelikleri yapmıştır. Ayrıca AR-GE'den sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı gibi önemli görevleri üstlenmiştir.

Hamza Dağ'ın atanmasıyla birlikte AK Parti'nin medya ve tanıtım çalışmalarında yeni bir dönem başlamıştır. Parti içi organizasyonlarda ve siyasetteki deneyimi ile dikkat çeken Dağ'ın, Tanıtım ve Medya Başkanlığı görevi sırasında partinin iletişim stratejilerini nasıl şekillendireceği ve AK Parti'nin kamuoyu algısına nasıl katkı sağlayacağı merak edilmektedir.