AK Parti'nin Kahta Belediye Başkan adayı olarak belirlenen Mehmet Can Hallaç, Adıyaman'ın Kahta ilçesinde 1965 yılında dünyaya gelmiştir. İnşaat Mühendisliği alanında eğitim almış olan Hallaç, kariyerine başarılı bir şekilde ilerlemiş ve çeşitli görevlerde bulunmuştur. AK Parti'nin Kahta'daki belediye başkanlığı için aday gösterilmesiyle birlikte, ilçenin yönetiminde deneyimli ve yetkin bir ismin seçildiği belirtilmektedir. Mehmet Can Hallaç'ın yaşamı ve kariyeri, Kahta ilçesinin geleceği için önemli bir rol oynamaktadır.

Mehmet Can Hallaç Kimdir?

AK Parti Kahta belediye başkan adayı olan Mehmet Can Hallaç, 1965 yılında Adıyaman/Kahta'da dünyaya gelmiştir. İnşaat Mühendisliği alanında eğitim almıştır. Eğitimine uluslararası bir boyut katarak, İngiltere'nin The University of Bolton üniversitesinde Endüstriyel Eğitim konusunda eğitim almıştır. Yüksek lisansını The University Of Birmingham'da tamamlamış ve Ulaşım konusunda araştırmalar yapmıştır.

Mehmet Can Hallaç, eğitim ve kariyerine Harran Üniversitesi'nde Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi olarak başlamıştır. Şanlıurfa Belediyesi'nde hibe ve kredili altyapı projelerinin koordinatörlüğünü üstlenmiş ve teknik konularda Başkan Danışmanlığı görevini üstlenmiştir. Daha sonra Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nde Gaziulaş A.Ş. Genel Müdürlüğü ile Ulaşım Daire Başkanlığı görevlerini üstlenmiştir. Ardından Şanlıurfa Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür. 2014-2016 yılları arasında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi BELSAN A.Ş.'de Genel Müdürlük görevini üstlenmiştir. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nde Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Mehmet Can Hallaç, 1965 yılında Adıyaman/Kahta'da doğmuştur. İnşaat Mühendisliği eğitimi almıştır. Aslen Kahta'lıdır.