Zeynep Dörtkardeşler, Türk televizyon ve sinema dünyasının tanınmış isimlerinden biridir. Hem oyunculuk hem de mankenlik kariyeriyle dikkatleri üzerine çeken Dörtkardeşler'in hayatı ve başarıları merak konusu olmuştur. Genç yaşta başladığı kariyerinde önemli adımlar atan ve birçok projede yer alan Zeynep Dörtkardeşler'in hikayesi, hem izleyicileri hem de hayranlarını etkilemektedir.

Zeynep Dörtkardeşler Kimdir?

Zeynep Dörtkardeşler, 26 Ağustos 1989 tarihinde İzmir Karşıyaka'da dünyaya gelmiştir. Ahmet ve Neşe çiftinin tek çocuğu olarak doğan Dörtkardeşler, genç yaşta başladığı mankenlik kariyeriyle dikkatleri üzerine çekmiştir. Karşıyaka Spor Kulübü'nün alt yapısında yetişmiş olan babası ve bankacı olan annesinin çocuğudur. Kız Meslek Lisesi grafik tasarım mezunu olan Dörtkardeşler, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde eğitimine devam etmektedir.

Zeynep Dörtkardeşler, mankenlik kariyerine lise ikinci sınıftayken İzmir'de başlamış ve 2005 yılında Best Model of Turkey yarışmasında 'En İyi Fizik' seçilerek önemli bir başarı elde etmiştir. Daha sonra İzmir'den İstanbul'a taşınarak modellik kariyerini Uğurkan Erez ajansıyla devam ettirmiştir. Ayrıca oyunculuk alanında da başarılı bir kariyere sahiptir. 2011-2012 yıllarında "Dinle Sevgili" adlı dizide Hande karakterini canlandırırken gösterdiği performansla izleyicilerden olumlu tepkiler almıştır. Bunun yanı sıra "Umutsuz Ev Kadınları" dizisinin 2. sezonunda da rol almıştır.

Zeynep Dörtkardeşler, 27 Ekim 2014 tarihinde televizyoncu Alp Kırşan ile nişanlanmış ve bir ay sonra, 13 Aralık 2014 tarihinde Acun Ilıcalı'nın nikah şahitliğinde evlenmiştir.

Sine8 Programı

Zeynep Dörtkardeşler, 28 Aralık 2013 tarihinden beri tv8 ekranlarında her Cumartesi günü yayınlanan "Sine 8" adlı programı sunmaktadır. Bu programda, sinema dünyasına yeni bir soluk getirerek, beyazperdeye farklı bir bakış açısı sunmayı amaçlamaktadır.

Zeynep Dörtkardeşler Oynadığı Dizi ve Filmler

  • 2012: Umutsuz Ev Kadınları - 2. Sezon (TV Dizisi)
  • 2011-2012: Dinle Sevgili (Hande) (TV Dizisi)
  • 2010: Maskeli Balo (TV Dizisi)
  • 2008: Akasya Durağı - 1. Sezon (Tuğçe Güneş) (TV Dizisi)
  • 2007: Kader (TV Dizisi)
  • 2007: Doktorlar 2. Sezon (Aslı) (TV Dizisi)