Türkiye'nin kalkınma ve girişimcilik alanındaki önemli destek kuruluşlarından biri olan KOSGEB'in başkanlığına atanan Ahmet Serdar İbrahimcioğlu, kariyeri ve eğitimiyle dikkat çeken bir isim olarak kamuoyunun karşısına çıkmıştır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanmasının ardından, Ahmet Serdar İbrahimcioğlu'nun kimliği ve geçmişi merak konusu olmuştur. İşte, Türkiye'nin yeni KOSGEB Başkanı Ahmet Serdar İbrahimcioğlu'nun hayatı, eğitimi, kariyeri ve aile yaşamına dair detaylar...

Ahmet Serdar İbrahimcioğlu Kimdir?

Ahmet Serdar İbrahimcioğlu, 2008 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmuştur. Eğitimine olan bağlılığı ve akademik ilgisi ile 2013 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İnşaat Mühendisliği Yapı İşletmesi Bölümü'nde "Sürdürülebilir Yapılarda Gayrimenkul Değerleme" konulu bir çalışma yaparak yüksek lisans derecesini almıştır. Daha sonra, 2019 yılında Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Bölümü'nde "Bilişim Sektöründe Teknolojinin Planlanması" başlıklı teziyle ikinci yüksek lisans derecesini tamamlamıştır.

Ahmet Serdar İbrahimcioğlu Kariyeri

Ahmet Serdar İbrahimcioğlu, kariyerine Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark'ta Teknik Müdür ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alarak başlamıştır. Teknopark'taki bu görevlerinin ardından, 12 Kasım 2018 tarihinde Bilişim Vadisi Genel Müdürü olarak atanmıştır. Bilgi teknolojileri alanındaki deneyimi ve başarılı çalışmaları ile adından söz ettiren İbrahimcioğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi olarak da üniversite ile bağlarını sürdürmektedir.

Aile Hayatı

Ahmet Serdar İbrahimcioğlu, evli bir aile babasıdır ve üç çocuk sahibidir.

Ahmet Serdar İbrahimcioğlu'nun, KOSGEB Başkanlığı görevine atanmasıyla birlikte, bu önemli kurumun daha da güçlenerek ülkenin ekonomik kalkınmasına katkı sağlayacağına inanılmaktadır. İbrahimcioğlu'nun eğitim ve kariyerindeki başarıları, bu görevi başarıyla yerine getireceğine dair bir gösterge olarak kabul edilmektedir.