Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak Milletvekili Özkan Yalım; "köprülü kavşak yapılmadan açılmaması konusunda uyardığım yolda kazalar yaşanıyor."

Milletvekili Yalım, yaşanan kazanın ardından yaptığı açıklamada CHP iktidarında can ve mal kaybının önüne geçmek için çalışma yapacaklarını ifade etti.

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım; “yapımı sırasında Uşak’ın köprüsünü çalıyorlar diye uyardığım ve köprülü kavşak yapılmadan yolun açılmaması konusunda açıklama yaptığım yolda ilk kaza yaşandı” dedi.

Bölgede inceleme yaptığını belirten Yalım bir kez daha açıklamalarda bulunarak, “Ben köprülü kavşak yapılmadan bu yolu açmayın diye uyarmıştım. Onlar projedeki köprülü kavşağı çaldılar. Bu sabah maalesef burada bir kaza yaşanmış. Daha fazla can ve mal kayıpları yaşanmaması için bir an önce bizim iktidarımızda bu yolun köprülü kavşağını Avrupa standartlarında bu kavşağı yapacağımızın teminatı buradan veriyorum.” ifadelerini kullandı.

“Uşak’ın Köprüsünü Çaldılar”

Projenin yapımı sırasında projede bulunan köprünün yapılmadığı ve Uşak’ın köprüsünün çalındığı hatırlatan Yalım, “Peki ne oldu? Önceden, ilk ihaleye verildiği projede gördüğünüz gibi, İzmir tarafından gelen araçlar, buradan bu şekilde Çevre Yolu’na gideceklerdi. Burada bir üst geçit vardı. Bu üst geçit maalesef çalınmış. Bu gördüğünüz, Uşak OSB, Gediz Kavşağı dediğimiz bu bölgede şu anda çember yapılıyor buraya. Bu çember yoktu. Aslında vardı ama altta kalacaktı. Üstte bir tane üst geçit vardı. Çembere girmeden önce Çevre Yolu’ndan gelen ve giden, bu kavşağı hiç görmeyecekti. Hiçbir tehlike arz etmeden kendi yoluna hem gidebilecekti hem gelebilecekti. Maalesef Uşak’ın köprüsünü çaldılar. Uşak’ın şu anda Gediz Kavşağı’ndaki, OSB’nin ön tarafındaki bu Çevre Yolu’nda, bu yuvarlağın yapıldığı yerden geçecek olan üst geçidi çaldılar. Uşak’ın köprüsünü çaldılar.” dedi.

Editör: Öyküm Yavuz