Önceki gün vefat eden sinema oyuncusu Ünal Silver Uşak’ta çevrilen ve yönetmenliğini Uşaklı yönetmen Selman Nacar’ın yaptığı ‘İki Şafak Arasında’filminde de oynamış ve bu film Antalya Altın Portakal festivalinde 4 ödül birden kazanmıştı.

2019 yılında, Uşak’ta, dört haftada çekimleri tamamlanan İki Şafak Arasında, ailesinin fabrikasında yöneticilik yapan Kadir’in (Mücahit Koçak) dünyasının altüst oluşunu, soluk soluğa bir kurguyla, kesintisiz uzun planlar eşliğinde aktarıyor. Fabrikada bir işçinin yaralanmasının ardından Kadir, tek bir gün içinde tanık olduklarıyla, ailesi, yaşadığı çevre ve kendine dair bakışını değiştirmek, ahlaki bir ikilem karşısında dönüşü olmayan bir seçim yapmak durumunda kalıyor. Başrollerinde Mücahit Koçak, Nezaket Erden, Burcu Gölgedar, Ünal Silver ve Bedir Bedir'in yer aldığı film, geçirdiği iş kazasında vicdani bir hesaplaşmaya giden adamın hikayesini konu alıyor.

75 yaşında hayatını kaybeden oyuncu Ünal Silver, Altunizade'deki Şakirin Camii'nden son yolculuğuna uğurlandı. Tabutu üzerinde GS bayrağı bulunan oyuncu Ünal Silver'in cenazesi kılınan cenaze namazından sonra Pendik'teki Osmangazi Mezarlığı'nda defnedildi.