VALORANT'ın yeni güncellemesi olan 7.05 PBE yama notları sonunda yayınlandı! Bu güncelleme, oyunun dördüncü denetleyicisi Astra'ya önemli değişiklikler getiriyor. Ayrıca, yeni Sunset haritası da Rekabetçi ve Derecelendirilmemiş rotasyon havuzuna katılıyor. İşte VALORANT 7.05 PBE yama notlarının ayrıntıları:

Rekabetçi Güncellemeler

Bu güncelleme, botların ve gerçek oyuncuların rekabetçi sıralama artışı konusundaki sorunları ele alıyor. Riot, bu kötüye kullanımı engellemek için Yükselen ve daha yüksek dereceli oyuncuların yalnızca Platin derecesi ve üzeri oyuncuları rekabetçi gruplarına davet edebileceklerini belirtti. Ayrıca, botlar kötüye kullanımı izlemeye ve bu davranışı sergileyen hesapları yasaklamaya devam edecekler.

Ajan Güncellemeleri

Astra için getirilen değişiklikler, Astral Formunda (X) bazı etki ve bilgileri geri getiriyor. Bu sayede Astral Formdayken kaçırılmış düşman ayak seslerine ve faydalara daha iyi tepki verilebilecek.

Astral Form (X): Astra artık Astral formdayken fiziksel bedeninin etrafında olup biten her şeyi duyabilecek.

Harita Güncellemeleri

Rekabetçi mod için Gün Batımı haritası rotasyon havuzuna eklendi. Rekabetçi harita rotasyonu şunları içeriyor: Sunset, Breeze, Ascent, Haven, Bind, Split ve Lotus.

Hata Düzeltmeleri

  • Oyundan Alt-Tab ile çıkıldığında SFX ses düzeyinin varsayılan olarak %100 ses düzeyine dönmesine neden olan bir hata düzeltildi.
  • Astra'nın Cosmic Divide'ında (X) küçük bir ses ölü bölgesinin bulunmasına neden olan bir hata düzeltildi.
  • Deadlock'un Sonik Sensörünün (Q), Gekko'nun Kanat Adamı (Q) yanına yaklaştığında tetiklenmesine neden olan bir hata düzeltildi.
  • Diğer ajanların, Omen'in Karanlık Örtü (E) yeteneğinde hareket etmelerine rağmen animasyon yapmamalarına neden olan bir hata düzeltildi.
  • Cypher'ın Tuzak Telinin (C) bazen merdivenlere yerleştirildiğinde etkinleşmeme sorununu gideren bir hata düzeltildi.

Bu güncelleme, VALORANT oyuncularına oyun deneyimlerini daha iyi ve adil hale getirme amacı taşıyor. Rekabetçi sıralama artışı ve botlara karşı kötüye kullanım önlemleri gibi değişiklikler, oyunun daha dengeli ve keyifli olmasına katkı sağlayacaktır. Ayrıca yeni Sunset haritasının rekabetçi rotasyona eklenmesi de harita çeşitliliğini artıracak ve oyunculara farklı deneyimler sunacaktır.