Türkiye'nin tanınmış yazarlarından, psikolog ve eğitimcisi Üstün Dökmen, hem akademik alandaki başarılarıyla hem de yayınladığı eserlerle geniş bir kitle tarafından tanınan önemli bir isimdir. Psikoloji ve iletişim konularında uzmanlaşan Dökmen'in hayatı ve çalışmaları, pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Eğitimine dair bilgilerden, kariyerindeki başarılarına ve yazdığı kitapların etkisine kadar pek çok detay, Üstün Dökmen'in yaşamıyla ilgili araştırılan konular arasındadır.

Üstün Dökmen Kimdir?

Türkiye'nin tanınmış yazarlarından, psikolog ve eğitimcisi Üstün Dökmen, 1954 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Edebiyat Fakültesi'nde psikoloji bölümünden mezun olan Dökmen, uzun yıllar eğitim ve psikoloji alanında çalışmalar yapmıştır. 1954 doğumlu olan Üstün Dökmen, 2024 yılı itibariyle 70 yaşındadır.

Dökmen, Ankara'da Cumhuriyet Lisesi'nden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde psikoloji eğitimi aldı. Psikolojik danışmanlık ve rehberlik alanında doktor unvanı alan Dökmen, Ankara Üniversitesi'nde öğretim üyeliği yapmış ve birçok akademik çalışmaya imza atmıştır. 2008 yılında emekli olan Dökmen, eğitim ve psikoloji alanındaki birikimini kitaplarında ve televizyon programlarında aktarmıştır.

Kitapları ve Eserleri

Üstün Dökmen'in kaleme aldığı birçok kitap, iletişim, psikoloji ve kişisel gelişim alanlarında okuyucuların ilgisini çekmektedir. İletişim Çatışmaları ve Empati, Varolmak Gelişmek Uzlaşmak, Komşu Köyün Delisi gibi eserler, geniş bir okuyucu kitlesi tarafından takdirle karşılanmıştır. Ayrıca tiyatro oyunları ve televizyon programları ile de sanat hayatına renk katmıştır.

Üstün Dökmen'in yazdığı kitaplar arasında İletişim Çatışmaları ve Empati, Selam, Varolmak Gelişmek Uzlaşmak, Yağmurda Yangın gibi eserler bulunmaktadır. Bu eserler, geniş bir okuyucu kitlesi tarafından ilgiyle takip edilmektedir.

Üstün Dökmen, uzun yıllardır eğitim ve psikoloji alanında önemli çalışmalar yapmış, birçok eser kaleme almış ve bu eserleriyle okuyucuların ve izleyicilerin ilgisini çekmeyi başarmıştır.

Editör: Haber Merkezi