1 Mart 1973 tarihinde Trabzon'un Şalpazarı ilçesinde doğan Türkmen, kariyerine hukuk alanında başlamış ve siyasette önemli adımlar atmıştır. Özellikle Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) çatısı altında Üsküdar ilçesinin yönetimine katkı sağlamış ve sonrasında ilçenin belediye başkanlığı görevini üstlenmiştir. Hilmi Türkmen'in yaşamı, siyasi kariyeri ve Üsküdar'daki hizmetleri merakla takip edilmektedir. İşte, Hilmi Türkmen'in hayatına dair detaylar.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen Kimdir?

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, 1 Mart 1973 tarihinde Trabzon'un Şalpazarı ilçesinde doğmuş bir isimdir. Hukuk eğitimini tamamladıktan sonra avukatlık mesleğine adım atan Türkmen, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Sivil toplum kuruluşlarının kuruluşlarına katkıda bulunmuş, eğitim, kültür, ve sosyal yardım alanlarında önemli çalışmalar yapmış bir kişilik olarak tanınır.

Siyasi Kariyerine Erken Yaşta Adım Attı

Hilmi Türkmen, siyasi kariyerine oldukça genç yaşlarda adım atmıştır. Refah Partisi ve Fazilet Partisi'nde çeşitli görevler üstlenmiş, Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) kurulduktan sonra da Üsküdar ilçe yönetim kurulunda görev almıştır. 2002 ve 2004 yıllarındaki genel ve yerel seçimlerde aktif olarak görev almış ve bu süreçte siyasi deneyim kazanmıştır.

Üsküdar Belediyesi'nde Görev Aldı

Hilmi Türkmen, 2004 yılından itibaren Üsküdar Belediyesi'nde başkan yardımcılığı görevinde bulunmuş, aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği'ni üstlenmiştir. Bu görevler sırasında Üsküdar'ın sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlayan projelerde yer almıştır.

Üsküdar Belediye Başkanı olarak göreve başladığı dönemde de ilçenin daha yaşanabilir bir yer olması için çalışmalarına devam etmektedir. Hilmi Türkmen'in Üsküdar'da gerçekleştirdiği projeler ve siyasi kariyeri, ilçede ve Türkiye genelinde dikkatle takip edilmektedir.