Geçtiğimiz hafta Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okul öncesi ve 1’inci sınıflar için başlatılmış olan uyum sürecinin ardından 11 Eylül Pazartesi günü itibari ile ülke genelinde okul zili çaldı. Milyonlarca ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisi 2023- 2024 eğitim ve öğretim dönemine resmen başlarken bu kez de üniversite öğrencileri için geri sayım başladı.

Üniversitelerin yönetimleri tarafından alınan kararlara bağlı olarak eylül- ekim aylarında eğitim ve öğretim faaliyetlerine başlayan üniversiteler, son dönemlerde gündemden düşmemeye başladı. Hali hazırda üniversite öğrencisi olanlar kayıt yenileme işlemleri ile boğuşurlarken üniversiteyi henüz kazanmış olanlar ise öncelikle barınma problemlerini halletmek üzere yola koyuldu.

Artan kiralardan ötürü özellikle büyük şehirlerde ayrı eve çıkacak maddi güçte olmayan öğrenciler, bu süreçte öğrenci apartları için belirlenmiş olan kira fiyatlarını yakın takip altına aldı. Arama motorlarında apart fiyatları en çok sorgulanan şehirlerden biri de Uşak oldu. Peki, Uşak’ta öğrenci apartlarının kiraları ne kadar? İşte ayrıntılar…

ÖĞRENCİ APARTLARININ KİRA BEDELLERİ GÜNCELLENDİ

YKS tercih sonuçlarının açıklanması ile birlikte eğitim ve öğretim faaliyetlerine Uşak ilinde devam edeceklerini öğrenen taze üniversiteliler, öğrenci apartlarının kira bedellerini araştırmaya başladı. Yüksek enflasyondan nasibini alan konut fiyatlarının, apart kiralarını da etkilediği gözlendi.

14 Eylül 2023 tarihi itibari ile Uşak ili için yayınlanan kiralık öğrenci apart ilanları için belirlenmiş olan en düşük fiyat 2 bin 750 TL, en yüksek fiyat ise 8 bin 500 TL olarak kayda geçti.

UŞAK KİRALIK APART ÖZELLİKLERİ

Güncel kiralık apart ilanlarına göre birçok apart kira bedelinin içerisine faturaları da dahil etti. Ayrıca çoğunluk ile eşyalı olan apartların büyük bir kısmında giriş- çıkış saati kısıtlamasının bulunduğu da öğrenildi. Merkeze ve üniversiteye yakınlıklarına göre farklı imkanlardan da yararlanma şansı tanıyan apartlar, üniversitenin açılma tarihi yaklaştıkça daha yoğun bir ilgi ile karşılaşmaya devam ediyorlar.