2023 yılı eylül ayından bu yana kadın kursiyerlerin Giyim Teknolojileri alanında çeşitli modüllerde aldıkları kurslarda üretilen kıyafetler düzenlenen programda sergilendi.  Kursiyerlerin hazırlayıp diktikleri 2-6 yaş çocuk montu ile birlikte çeşitli kıyafetlerin sergilendiği programda, Mavişehir İlkokulunun minik öğrencileri de giydikleri kıyafetlerle davetliler önüne çıktılar.

Tasarım Usak

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen Giyim Kursu Defilesi ve Sergisi programına İl Millî Eğitim Müdürü  Halil YÜCEL ile birlikte okul yöneticileri, kursiyerler ve öğrenci velileri katıldı. Kıyafetlerin sergilendiği stantları gezen ve miniklerin defilesini izleyen İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Halil YÜCEL, Halk Eğitim Merkezi tarafından şehir merkezine uzak mesafede bulunan mahallelerde okul binalarının imkânları kullanılarak da farklı alanlarda kurslar düzenlendiğini ifade etti.

Moda Usak

İl Millî Eğitim Müdürü Halil YÜCEL kurslarla ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: "Kurslarımız özellikle kadınlar tarafından yoğun bir ilgi görüyor. Kurşunluk mahallemizde yaşayan ve bugün dönem sonu sergi ve defilesini izlediğimiz Giyim Teknolojileri 2-6 yaş çocuk montu dikim kursumuzda 17 kişilik iki sınıfta toplam 34 kadın kursiyerimiz eğitim almış, çocuk kıyafetleri dikim alanında beceri kazanmış, kurs sonunda da hünerlerini sergilemişlerdir. Usta öğreticilerimizi, kurs öğretmenlerimizi kutluyor, kursları başarı ile tamamlayan vatandaşlarımızı da tebrik ediyorum."

Editör: Öyküm Yavuz