Vali Ergün İl genelinde köylerde 318 muhtar olduğunu 318 muhtardan 14’ü kadın 304 erkek olduğunu aktardı. Rakamlara göre kadın muhtarda artış olduğunu söyledi.

4Muhtarlar5

Özmerkez İl Genel Meclisi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen eğitim programı öncesi konuşan Vali Dr. Turan Ergün, muhtarların demokrasinin ilk halkasını oluşturduğunu belirterek “Muhtarlarımız, seçilmiş olduğunuz köy ve mahallelerimizde ihtiyaç ve talepleri tespit ederek resmi makamlara ileten, yapılacak olan kamu hizmetlerimizin daha verimli bir şekilde yerine getirilmesinde bizlere aracı olmaktadır. Bu sebeple muhtarlık çok önemli işleve sahiptir.” ifadelerini kullandı.

4Muhtarlar1

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonucunda görevine devam eden ve yeni seçilen muhtarlara görevlerinde başarılar dileyen Vali Ergün, “İlimiz genelinde 245 köy, 73 mahalle muhtarı olmak üzere toplam 318 muhtarımız seçimlerden sonra görevine başladılar. 318 muhtarımızın 14’ü kadın 304 erkek olup, bu rakamlar incelendiğinde ilimizde kadın muhtar sayısının artışmış olduğu görülmektedir. Bu sonuç, ilimiz açısından önem teşkil etmekte ve kadınların hayatın her yerinde olduğu gibi yerel yönetimlerde de temsilci olmasının verimli sonuçlar göstereceğine işaret etmektedir.” dedi.

4Muhtarlar3

Vali Ergün sözlerini “31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri sonucunda başladığınız görevlerinizi halkımıza faydalı olabilmek adına büyük bir özveriyle icra etmeye atıldığınızı görmekte, Memleketimiz ve hemşehrilerimiz için bu hizmet sevdanızın daimî olacağına ve her türlü çalışmanızda birlikte hareket ederek verimli sonuçlar elde edeceğimize inancımı belirtmek istiyorum.

4Muhtarlar4

Hedeflediğimiz hizmetleri gerçekleştirmek üzere tüm muhtarlarımıza üstün başarı ve kolaylıklar diliyorum.” ifadeleriyle tamamladı. Konuşmasının ardından Vali Ergün, muhtarların taleplerini dinledi.

Muhabir: Hava Aksu