AFC Kablo Kanalları Uşakspor’a ligin devre arasında, Süper Lig ekiplerinden Medipol Başakşehir’den kiralık olarak katılan ve yarım sezonluk sözleşme imzalanan 20 yaşındaki genç forvet Efecan Barlık, Uşakspor’da gösterdiği performansla şimdiden dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

20 yaşındaki genç forvet Efecan Barlık’ın, Uşakspor’da gösterdiği performans ve son vuruşlardaki başarısı, süper ligdeki bir çok takımın ve Avrupadaki bir çok önemli kulübün dikkatini çekti. Süper Ligden bazı kulüper ve Avrupa’nın önemli kulüpleri, Efecan’ı canlı izlemeleri için heyet gönderdiği öğrenildi.

Düşme hattında yer alan AFC Kablo Kanalları Uşakspor’u attığı gollerle sırtlamayı başaran 20 yaşındaki genç forvet Efecan Barlık, Uşaksporlu taraftarlarında (Aşigoların) da sevgisini kazanmış durumda.

Aşigolar genç forvet Efecan’ı, Erling Haaland’a benzerliğinden dolayı, “yerli Haaland” adayı olarak gösteriyor.

Şuana dek Uşakspor formasıyla 11 lig karşılaşmasının 8’ine ilk 11’de başlayan Efecan Barlık, 7 gol kaydetti ve attığı gollerle takımının hanesine 10 puan kazandırdı.

Öte yandan Efecan Barlık’ın gol attığı maçlarda AFC Kablo Kanalları Uşakspor, bu karşılaşmaların hiç birinde mağlup olmadı.

Efecan Barlık gösterdiği etkili performansıyla, takımına önemli puanlar kazandırdı ve attığı gollerle takımını tehlikeli bölgenin dışında tuttu.

Efecan Barlık’ın Gol Attığı Takımlar ve Kazandırdığı Puanlar;

AFC Kablo Kanalları Uşakspor & Etimesgut Belediyespor – 1 Gol (1 puan)

TİESF, Süper Lig kalitesini artırmak için takım sayısını azaltmayı planlıyor TİESF, Süper Lig kalitesini artırmak için takım sayısını azaltmayı planlıyor

Kastamonuspor & AFC Kablo Kanalları Uşakspor – 1 Gol (3 puan)

AFC Kablo Kanalları Uşakspor & Sarıyer – 1 Gol (1 puan)

Kırklarelispor & AFC Kablo Kanalları Uşakspor – 2 Gol (1 puan)

AFC Kablo Kanalları Uşakspor & Balıkesipor – 1 Gol (3 puan)

Pazarspor & AFC Kablo Kanalları Uşakspor – 1 Gol (1 Puan)