Yayınlanan son türküsünde, vatandaşları barlara, pavyonlara gitmeye ve yiyip içip eğlenmeye davet etmesi eleştiri konusu olurken, Kanal D’nin “İnci Taneleri “dizisini akıllara getirdi.

Himmet Çiçek Bar Pavyon Davet Tepki Uşak

Kanal D’nin İnci Taneleri dizisiyle gündeme gelen ve pavyon hayatını ve konsomatrisleri de konusu için alan Yılmaz Erdoğan’ın senaryosunu yazıp yönettiği ve başrolünü oynadığı dizide, pavyon dansçısı Dilber’in (Hazar Ergüçlü)  pavyon dansı ve yaşadığı pavyon hayatı gündem olmuştu.

Dilber, bir pavyon şarkıcısı olarak hayatını sürdüren güzel ve cesur bir kadındı. Dizideki Sincanlı Erkal’ın seslendirdiği “Gemileri Yakarım” şarkısıyla yaptığı dans ile dikkatleri üzerine çekmişti.

- Eleştirilerin Hedefi Oldu

Şimdi ise Uşaklı müzik öğretmeninin “Kaldır Kolları Havaya” isimli son türküsünün klibindeki “Kaldır kolları havaya, oynamaya geldik buraya , barlara gidelim, diskoya gidelim, kopalım yeter bizlere, gazinoya gidelim, pavyona gidelim eğlenelim yeter bu bizlere.” şeklindeki sözleri eleştirilerinin hedefi oldu.

Vatandaşlar bir öğretmenin “paraları koyduk ceplere, bindik acente ciplere, barlara gidelim, diskoya gidelim, kopalım yeter bizlere, gazinoya gidelim, pavyona gidelim eğlenelim yeter bu bizlere. Kaldır kolları havaya, oynamaya geldik buraya, yiyelim içelim kafaları kıralım kendimizden geçelim değer mi bu hayat dünyayı kafalara takmaya” şeklinde sözleri kapsayan bir klip hazırlayıp söylemesi yakışmamış. Kendisi bir öğretmen olarak insanları bu tür eğlence yollarına davet etmemesi gerekirdi.” şeklinde serzenişte bulundular…

- Himmet Çiçek Kimdir ?

1984 yılında Uşak’ta doğan Himmet Çiçek, 2004 yılında Uludağ Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünü kazandı ve 2008 yılında lisans tamamlayarak öğretmen oldu.

Uşak İzzettin Çalışlar Anadolu Lisesi’nde görev yapmakta olan Himmet Çiçek, 2020 yılında ilk albümünü ve ilk klibini yayınladı. 

- Türkünün sözleri şöyle;

Hafta İçinde Çalıştık, Kafalar Doldu Bayıldık, Hafta Sonu da Gelince Kızlar Kendimizi Ortamlara Attık. Hepimiz Alemlere Daldık.

Kaldır Kolları Havaya, Oynamaya Geldik Buraya. Yiyelim İçelim, Kafaları Kıralım Kendimizden Geçelim. Değer mi Bu Hayat Dünyayı Kafalara Takmaya?

Paraları Koyduk Ceplere ,Bindik Acente Ciplere. Barlara Gidelim, Diskoya Gidelim, Kopalım Yeter Bizlere. Gazinoya Gidelim, Pavyona Gidelim Yeter Eğlenelim Yeter Bu Bizlere.

Bu Gece Sabahlar Olmasın , Gözümüz Yaşla Dolmasın. Yiyelim İçelim, Coşalım Geçsin, Eğlenelim Geçsin, Keder Üzüntü Olmasın.

Kaldır Kolları Havaya, Oynamaya Geldik Buraya, Yiyelim İçelim Kafaları Kıralım Kendimizden Geçelim, Değer mi Bu Hayat Dünyayı Kafalara Takmaya”

Muhabir: Haber Merkezi