- Belediye Kendi Üretti 

Uşak Belediyesi’nin kendi imkanları ile üretmiş olduğu akıllı duraklara ilişkin açıklama yapan Başkan Yalım, ilkinin İl Özel İdaresi’nin önüne yerleştirildiğini açıkladı. Her mevsimde Uşaklılara pek çok avantaj sunacak olan akıllı duraklara ilişkin açıklama yapan Başkan Yalım, şunları söyledi:

“Çok değerli vatandaşlarımızın kullanmaları amacıyla karda ve kışta özellikle de yazın sıcaktan yanmamalarıyla alakalı kendi imkanlarımızla üretmiş olduğumuz akıllı duraklarımızın ilkini Uşak merkezden yani, Dörtyol’dan İzmir istikametine giderken otogarımızın karşısında bulunan İl Özel İdarenin önüne akıllı durağımızı yerleştirdik. Bütün Uşaklı vatandaşlarımıza hayırlı olsun”dedi.

 Uşak Akıllı Durak Hizmete Girdi 5

- Başkan Yalım Duraklarla ilgili ne Demişti

Özellikle büyükşehirlerde sıklıkla görülen ve otobüs bekleyen vatandaşların konforu için büyük önem taşıyan akıllı duraklar, Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım’ın talimatıyla bundan böyle Uşak halkına hizmet vermeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından belediye atölyesinde hazırlanan ilk akıllı durağı yerinde inceleyen ve aynı zamanda tanıtımını yapan Başkan Yalım; kentin çeşitli noktalarına bu duraklardan yerleştireceklerini söyledi. Akıllı durak üretimini artıracaklarını ve seri şekilde kente yayacaklarını ifade eden Başkan Yalım; “Özellikle öğrencilerimizin ve işçilerimizin yoğun olarak beklediği ve ulaşımın hareketli olduğu noktalara yerleştireceğiz. Bu duraklar sayesinde; otobüslere, okul servislerine ve işçi servislerine binmek için bekleyen vatandaşlarımız hava koşullarından etkilenmeden vakit geçirebilecek. Aynı zamanda özellikle kadınlarımız ve öğrenci kardeşlerimiz güvenli bir ortamda hiç korkmadan otobüslerini bekleyebilecek” dedi.

Uşak Akıllı Durak Hizmete Girdi 3

- Tam Donanımlı Ve Güvenli Bir Sistem

İçerisinde bulunan klima sayesinde vatandaşları yaz aylarında sıcaktan kış aylarında ise soğuktan koruyacak olan akıllı duraklar, ferah oturum alanı ve güvenli yapısı ile dikkat çekiyor. Akıllı duraklar sadece konfor anlamında değil güvenlik noktasında da üst düzey bir performans sunuyor.

Tavanda yer alan güvelik kameraları ile emniyet güçleri tarafından 7/24 izlenen akıllı durak kabinleri; olası bir sorun halinde direkt olarak polisin müdahalesine olanak sağlıyor. Aynı zamanda Uşak Belediyesi ekipleri tarafından da sürekli takip edilecek olan akıllı duraklar; sağlam yapısı sayesinde halkın yağmur, kar, güneş ve rüzgâr gibi etkenlerden etkilenmesini önlüyor.

Uşak Akıllı Durak Hizmete Girdi 2

Editör: Öyküm Yavuz