Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne, deneyimli eğitimci Halil Yücel atandı. Halil Yücel'in hayatı, eğitimi kariyeri hakkında merak edilenleri bu yazımızda derledik.

Halil Yücel Kimdir?

Eğitim serüvenine Reşadiye'de başlayan Halil Yücel, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 2000 yılında Reşadiye Bereketli İlköğretim Okulu'nda Türkçe öğretmeni olarak göreve başladıktan sonra, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak farklı bölgelerde görev yaptı. Bu süreçte okul müdür yardımcılığı, okul müdürlüğü, şube müdür vekilliği gibi önemli görevler üstlendi.

Halil Yücel, eğitim alanındaki yetkinliklerini daha da artırmak amacıyla İstanbul Büyükşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde Şube Müdürlüğü görevini üstlendi ve İstanbul Gelişim Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı.

Geçmiş yıllarda İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Yücel, 2022 yılında Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atanarak önemli bir görevi üstlendi. Ancak, 11 Mart 2023 tarihinde İzmir'e geri dönerek İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı olarak görevine devam etti.

Son olarak, 7 Ekim 2023 tarihi itibarıyla Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini üstlendi. Halil Yücel, evli ve 2 çocuk babasıdır. İl Müdürü olan Yücel, aynı zamanda Yeşilay Şube Başkanlığı ve Vefa Sosyal Destek Gurubu Koordinatörlüğü gibi önemli toplumsal görevlerde de bulunmuş bir isim olarak dikkat çekiyor.

Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanmasıyla birlikte, Halil Yücel, eğitim alanındaki deneyimi ve vizyonuyla Uşak ilindeki eğitim kalitesini daha da yükseltme hedefiyle yola çıkmıştır.

Kaynak: Hava Aksu