CHP Uşak Milletvekili Dr. Ali Karaoba’nın beyaz liste adayı şimdiki Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen’i desteklediğini açıklamasının yankıları sürüyor.

CHP eski il başkanlarından Fuat Yılmaz yaptığı tepkisini dile getirdiği açıklamasında; “Bir baba nasıl ki “çocukları içinde ayrım yapmazsa” bir milletvekili de parti içi seçimlerde partililer arasında ayrım yapmamalıdır” dedi.

‘Ali Karaoba Verdiği Sözleri Unuttu’

Fuat Yılmaz’ın açıklamasının devamında; “Daha önce il başkanlığı da yapan şimdiki milletvekilimiz Dr.Ali Karaoba, milletvekili olunca eski sözlerini unutarak nerdeyse üyelerimizin tamamını arayıp beyaz listeye oy istedi.”

Merkez atamasıyla aday yapılan Ali Karaoba’nın pek çok partiliyi arayıp beyaz listeye oy istemesi partilileri ayrıştırarak parti içi birlik ve beraberliğe büyük zararlar verir. Zira, bir milletvekilinden beklenen, keskin bir taraf olarak parti içi seçimlere müdahil olmak değil ülke ve toplum sorunları ile ilgilenmektir.

‘Ali Karaoba’ya Bu Tavrının Yanlış Olduğunu Söyledim’

Ali Karaoba’ya uyarıda bulunduğu ifade eden Yılmaz; “Bu tavrının yanlış olduğunu zira partideki kutuplaşmayı daha da sertleştireceğini söylememe karşın aynı tavrını sürdürdüğünü görmekten üzüntü duyduğumu da partililerimizin bilgi ve değerlendirmesine sunmak isterim…

Ayrıca bayram öncesi eski İl başkanları olarak, il başkanı Koray Akgün’e ‘tek kiste çıkarıp partide birlik beraberlik’ sağlama teklifimizin kabul görmediğini de söylemem gerekir” dedi.