TV100 kanalının sevilen spikerlerinden biri olan Bilgehan Atay, son dönemlerde televizyon ekranlarında sıkça görünüyor ve izleyicilerin dikkatini çekiyor. Ancak, kim olduğu, nereli olduğu ve kaç yaşında olduğu gibi temel bilgiler hakkında merak uyandırıyor. Bilgehan Atay'ın kariyeri ve kişisel yaşamı hakkında detaylı bilgileri derledik.

Bilgehan Atay Kimdir?

TV100 kanalının sevilen ismi Bilgehan Atay, Türkiye'nin tanınmış spikerlerinden biridir. 1980 yılında Ankara'da doğan Atay, eğitimini Hacettepe Üniversitesi'nde başlamış ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olmuştur. Meslek hayatına Dünya Haber ve Reklam Ajansı'nda sağlık programı sunucusu olarak başlayan Bilgehan Atay, daha sonra SKY TÜRK TV'de Başbakanlık ve Yüksek Yargı muhabirliği yapmıştır. Bu dönemde ''Ankara Gündemi'' programını hazırlayıp sunmuştur.

Atay, 2007 yılında ATA TV'ye geçiş yaparak Haber Spikeri ve Program sunucusu olarak görev almış ve ''Yeni Bir Gün'' sabah haber kuşağı, Diplomasi Gündemi ve Ana Haber spikerliği ve Editörlüğü yapmıştır.

TRT ve Kanal B Dönemi

2009 yılında TRT Dış Yapımlar bünyesine geçen Bilgehan Atay, TRT AVAZ'da ''Türk Kahvesi'' adlı diplomasi programını sunmuş ve TRT Belgesel'de ''Keyif Peşinde'' adlı kültür sanat programını hazırlayıp sunmuştur.

2010 yılında Kanal B'ye geçiş yapan Atay, ''Güne Bakış'' sabah haber kuşağını sunmuş, daha sonra ''Günce'' ve ''Genç Düşünce'' programlarını hazırlayıp sunmuştur.

Haber Global ve TV100

Mart 2020'de Haber Global'de Cumhurbaşkanlığı muhabiri olarak görev yapmış ve 2021-2022 yılları arasında Haber Global'in hafta sonu haberlerini sunmuştur. 2022 yılında TV100 Ankara temsilcisi olarak göreve başlamıştır.