Son günlerde adı sıkça aranan isimlerden biri olan Seyhan Avşar, gazetecilik kariyeri ve aldığı ödüllerle dikkat çekiyor. Bitlis doğumlu olan Avşar, uluslararası ilişkiler eğitimi aldıktan sonra gazetecilik alanında kendini geliştirdi. Özellikle adliye muhabirliğiyle tanınan Avşar, çeşitli ödüllerle de mesleki başarısını taçlandırdı. İşte, Seyhan Avşar'ın hayatı ve kariyeriyle ilgili detaylar...

Seyhan Avşar Kimdir?

Bitlis doğumlu olan Seyhan Avşar, uluslararası ilişkiler alanında Anadolu Üniversitesi'nden mezun oldu. Gazetecilik kariyerine Cumhuriyet gazetesinde stajyer muhabir olarak başlayan Avşar, adliye muhabirliği görevini yaklaşık 7 yıl boyunca sürdürdü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden de mezun olan Avşar, 2022 yılında Halktv.com.tr'de çalışmaya başladı.

Seyhan Avşar, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen "Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri" yarışmasında eğitim dalında ödüle layık görüldü. Ayrıca İstanbul Gazeteciler Derneği ve Çağdaş Gazeteciler Derneği tarafından verilen haber ve araştırmacı gazetecilik ödüllerine de değer görüldü.

Bitlis'te doğan Seyhan Avşar, eğitim hayatına yine burada başladı ve ilkokuldan liseye kadar olan süreci Bitlis'te tamamladı. Ardından Anadolu Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler eğitimi alarak gazetecilik kariyerine adım attı. Uzun yıllar Cumhuriyet gazetesinde adliye muhabiri olarak görev yaptıktan sonra Halktv.com.tr'de çalışmaya başladı.

Seyhan Avşar, Türkiye'nin önde gelen gazetecilik ödüllerinden bazılarını kazanarak adını duyurdu. Özellikle araştırmacı gazetecilik alanında elde ettiği başarılarla dikkat çekti ve sektörde tanınan bir isim haline geldi.