Televizyon dünyasının tanınmış isimlerinden Serkan Korkmaz'ın hayatı ve kariyeri, son dönemlerde büyük ilgi görmektedir. İnşaat mühendisi kimliğiyle başladığı meslek hayatında televizyon dünyasına adım atan ve birçok önemli kanalda görev yapmış olan Korkmaz, kariyeri boyunca dikkatleri üzerine çekmiştir. İşte, Serkan Korkmaz'ın kimliği, kariyeri ve başarılarına dair detaylar...

Serkan Korkmaz Kimdir?

Serkan Korkmaz, 1972 yılında İstanbul'da doğmuş olup, aslen Edirne'nin Keşan ilçesindendir. İnşaat Mühendisliği eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Meslek hayatına inşaat mühendisi olarak başlayan Serkan Korkmaz, televizyon dünyasına Cine 5 televizyonunda adım atmıştır. Ardından, Show TV ve NTV gibi önemli kanallarda görev almıştır. NTV'de toplam 10 yıl boyunca çalışmıştır.

Haber 24 ve FOX Türkiye gibi kanallarda da görev yapmış olan Serkan Korkmaz, TRT televizyonunda da program sunmuştur. Beyaz TV ve A Haber Televizyonu gibi kanallarda da çalışmış ve son olarak A Spor kanalında görev almaya devam etmektedir. A Spor kanalında halen görev alan Serkan Korkmaz, yayın koordinatörü olarak çalışmaktadır. Spor alanında uzmanlaşmış olan Korkmaz, kariyerindeki deneyimiyle dikkat çekmektedir. Serkan Korkmaz'ın inşaat mühendisi kimliğiyle başlayan kariyeri, televizyon dünyasında önemli bir yere sahip olmuştur. Halen A Spor kanalında başarılı bir şekilde görevine devam etmektedir.