Son dönemde Türkiye'nin gündemine sıklıkla oturan isimlerden biri olan Şenay Şentürk, adı suç örgütüyle yaşadığı olaylarla anılan ve merak edilen bir isim haline gelmiştir. Şenay Şentürk'ün yaşadığı olaylar ve ardındaki hikaye, kamuoyunda geniş yankı uyandırmış ve merak konusu olmuştur. Özellikle suç örgütü "Döner Kardeşler" ile ilişkilendirilmesi ve yaşadığı zorlu süreç, medya ve vatandaşlar tarafından yakından takip edilmiştir. İşte, Şenay Şentürk'ün hayatına ve yaşadığı olaylara dair detaylar...

Şenay Şentürk Kimdir?

Son dönemde adı sıkça duyulan ve merak edilen bir isim haline gelen Şenay Şentürk, Türkiye'nin gündemine suç örgütüyle yaşadığı olaylar sonrasında adını duyurmuş bir isimdir.

Şenay Şentürk Olayı Nedir?

Şenay Şentürk, Türkiye'nin gündemine suç örgütü olan "Döner Kardeşler" tarafından işlenen yağma ve haraç olaylarının ardından bir vatandaşı dansöz kıyafeti ile videoya alarak internete yüklemeleriyle tanınır hale gelmiştir. Bu olayların ortaya çıkmasıyla suç örgütü üyeleri yakalanmış ve bu süreçte Şenay Şentürk de suç örgütüne yardım ve tehdit suçlarından cezaevine girmiştir. Ancak, Şentürk'ün o dönemde eşi olan bir suç örgütü üyesiyle ilişkisi sebebiyle suça bulaştığı ve ardından hamile kaldığı bilinmektedir.

Şenay Şentürk, yaşadığı zorlu süreci ve cezaevinde geçirdiği günleri "Katrasıs" programında anlatmıştır. Kendisi, cezaevinde kadın olmana ek olarak anne olmanın daha da zorlayıcı olduğunu belirtmiş ve yaşadığı olaylardan dolayı büyük bir acı ve pişmanlık duymuştur. Ayrıca, ilişkisinin başlangıcından itibaren partneri tarafından şiddete maruz kaldığını ve tehdit edildiğini dile getirmiştir.