Almanya'nın Hamm şehrinde dünyaya gelen Ergeç, kısa sürede Türkiye'de oyunculuk ve modellik kariyeriyle büyük bir çıkış yapmıştır. Hem güzelliğiyle hem de oyunculuk yeteneğiyle geniş bir hayran kitlesine sahip olan Selma Ergeç, özel hayatıyla da sıkça gündeme gelmektedir. Peki, Selma Ergeç kimdir, nereli ve kaç yaşındadır? İşte ünlü oyuncunun hayatına dair merak edilenler...

Selma Ergeç Kimdir?

Selma Ergeç, 1 Kasım 1978 tarihinde Almanya'nın Hamm şehrinde doğmuş olan ünlü bir Türk oyuncudur. Genç yaşlarda tıp eğitimi almak için yurtdışına giden Ergeç, bu süreçte Best Model of Turkey yarışmasında da derece elde etmiş ve modellik kariyerine adım atmıştır.

Selma Ergeç Nereli ve Kaç Yaşında?

Selma Ergeç, doğum yeri olarak Almanya'yı göstermektedir. Ancak, ailesinin Türk kökenli olması nedeniyle Türk vatandaşıdır. 2023 yılı itibarıyla 45 yaşındadır.

Selma Ergeç'in Özel Hayatı

Selma Ergeç, 26 Eylül 2015 tarihinde iş adamı Can Öz ile dünya evine girmiştir. Düğünleri Selma Ergeç'in Almanya'da yaşadığı kasabada gerçekleşmiştir. Çiftin Yasmin adını verdikleri kızları 8 Nisan 2016 tarihinde dünyaya gelmiştir. Selma Ergeç, hem oyunculuk kariyerine devam etmekte hem de ailesiyle mutlu bir yaşam sürmektedir.

Editör: Haber Merkezi