İstanbul'un sağlık hizmetlerinde önemli bir rol oynayan isimlerden biri olan Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, hem akademik başarılarıyla hem de yöneticilik vasıflarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. İstanbul İl Sağlık Müdürü olarak görev yapan Memişoğlu, uzun yıllara dayanan kariyeri boyunca sağlık alanındaki deneyimini ve bilgisini etkili bir şekilde kullanarak şehrin sağlık sistemine büyük katkılar sağlamıştır.

Prof. Dr. Kemal Memişoğlu Kimdir?

1966 yılında Trabzon'da doğan Kemal Memişoğlu, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra genel cerrahi uzmanlığını tamamladı. Kariyerine SSK Konya Ereğli Hastanesi'nde başlayan Memişoğlu, PTT Hastanesi ve Bursa Askeri Hastanesi'nde de görev aldı. Miami Üniversitesi'nde Karaciğer ve Gastrointestinal Transplantasyon ünitesinde bulunduğu dönemde uluslararası tecrübe kazandı.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde Başasistanlık görevini üstlenen Memişoğlu, akademik alanda da önemli başarılara imza attı. Genel Cerrahi Doçenti ve Profesör unvanlarını alan Memişoğlu, Beykent Üniversitesi'nde Sağlık Yönetimi Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Başhekimlik görevini üstlenerek sağlık hizmetlerindeki liderlik vasfını kanıtladı.

2012 yılında İstanbul Anadolu Kuzey Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı olarak göreve getirilen Memişoğlu, sonrasında İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü görevini üstlendi. Bu görevi üstlendikten sonra İstanbul'un sağlık sisteminin gelişimine büyük katkı sağladı ve önemli projelere imza attı. Ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanmış birçok bilimsel çalışması bulunan Memişoğlu, evli ve üç çocuk babasıdır. Aslen Rizeli olan Memişoğlu, doğduğu topraklara olan bağını her zaman korumuş ve İstanbul'un sağlık sistemine kattığı değerlerle adından söz ettirmiştir.

Editör: Haber Merkezi