Beyin ve sinir cerrahisi alanında öncü bir isim olan Prof. Dr. Ersoy Kocabıçak, tıp dünyasının dikkatle takip ettiği bir uzmandır. Kariyeri boyunca yaptığı çalışmalarla ve akademik katkılarıyla tanınan Kocabıçak, beyin tümörleri, hareket bozuklukları, epilepsi gibi önemli konularda öncü araştırmalara imza atmıştır. Bilimsel çalışmaları ve ulusal-uluslararası organizasyonlardaki etkin rolüyle adından sıkça söz ettiren Kocabıçak, beyin cerrahisi alanında geleceğe ışık tutmaya devam etmektedir.

Prof. Dr. Ersoy Kocabıçak Kimdir?

Tıp dünyasının önemli isimlerinden biri olan Prof. Dr. Ersoy Kocabıçak, beyin ve sinir cerrahisi alanında uzmanlaşmış deneyimli bir hekimdir. Hareket bozuklukları, epilepsi, beyin tümörleri ve psikiyatrik hastalıkların cerrahisinde öncü çalışmalara imza atmıştır. Beyin ve sinir cerrahisi alanında uzmanlaşmak için Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde öğrenim görmüştür.

Hollanda'nın Maastricht Üniversitesi'nde Stereotaktik ve Fonksiyonel Nöroşirürji alanında eğitim almış ve doktora çalışmasını tamamlamıştır. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde öğretim üyeliği yapmış, Nöromodülasyon Merkezi'nin yapılandırılmasında önemli rol üstlenmiş ve merkezin sorumluluğunu üstlenmiştir. Hareket bozuklukları, epilepsi ve psikiyatrik hastalıklar alanında uluslararası ve ulusal düzeyde birçok makale ve bildiri yayımlamıştır.

Stereotaktik ve fonksiyonel nöroşirürji derneklerinin kurucu üyesi ve yönetim kurulu üyesi olarak aktif görev almaktadır. Ayrıca, uluslararası beyin ve sinir cerrahisi derneklerine de üyedir. Derin beyin stimülasyonu ameliyatları konusunda yurt içi ve yurt dışındaki üniversitelere ve hastanelere danışmanlık ve eğitmenlik hizmeti vermektedir.

Dünya Stereotaktik ve Fonksiyonel Nöroşirürji Derneği, Uluslararası Parkinson ve Hareket Bozuklukları Derneği gibi uluslararası organizasyonlarla iş birliği içerisindedir. Stereotaktik ve fonksiyonel nöroşirürji ile ilgili uluslararası ve ulusal düzeyde birçok organizasyonda başkanlık ve komite üyeliği gibi aktif görevlerde bulunmuştur.

Uzmanlık alanıyla ilgili birçok bilimsel ve sosyal toplantıda davetli konuşmacı olarak yer almıştır. Prof. Dr. Ersoy Kocabıçak, beyin ve sinir cerrahisi alanında uluslararası düzeyde tanınmış ve saygın bir uzmandır. Bilimsel çalışmaları ve akademik katkılarıyla tıp dünyasına önemli bir miras bırakmaktadır.

Editör: Haber Merkezi