Türkiye'nin lüks marka danışmanlığı alanında öncü isimler arasında yer alan Özlem Güsar, kariyerine sağlam bir endüstri mühendisliği eğitimi ile başladı. Ancak, adını lüks markaların yönetimi ve stratejik iletişimi konularında önemli başarılar elde ettiği danışmanlık kariyeriyle duyurdu. Peki, bu başarılı iş kadını kimdir ve kaç yaşındadır? İşte detaylar...

Özlem Güsar kimdir?

Türkiye'nin lüks marka danışmanlığı alanında öncü isimlerinden biri olarak bilinen iş insanı Özlem Güsar, kariyerine İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği eğitimi ile başladı. Daha sonra İşletme İktisadı alanında Uluslararası Yöneticilik programını tamamlayarak donanımını genişletti. Profesyonel kariyerine Procter & Gamble, Turkcell, Boyner Holding ve Garanti Ödeme Sistemleri gibi oldukça büyük şirketlerde çeşitli görevlerde yer alarak başlayan Güsar, kariyerinin ilk dönemlerinde Advantage Card, Bonus ve Shop & Miles gibi önemli kartların lansmanını yönetti. 2000-2003 yılları arasında Gilan Mücevher'de Genel Müdür görevini üstlenmesiyle birlikte, şirketin uluslararası alanda tanınmasına ve prestij kazanmasına önemli katkılarda bulundu. Bu dönemde, Topkapı Sarayı Hazine Dairesi'nin restorasyonu ve New York'ta Gilan'ın 5. Cadde'de açılan butiği gibi önemli projelerde de rol aldı. 2003 yılında kendi markası olan ÖZGÜ'yü kurarak lüks markalar ve tasarım sektörüne odaklanan Güsar, özel uçak kiralama şirketlerinden otomobil markalarına, lüks otellerden saat firmalarına kadar geniş bir portföyde marka ve stratejik iletişim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Güsar'ın uzmanlık alanları arasında lüks marka yönetimi, satış ve müşteri memnuniyeti konularında eğitimler vermek ve workshoplar düzenlemek de bulunmaktadır.

Uluslararası alanda tanınan bir isim olan Güsar, International Herald Tribune, Financial Times gibi yayınların lüks konulu konferanslarına daimi davetli olarak katılmaktadır. Ayrıca, Hürriyet, Milliyet, Sabah gibi Türkiye'nin önde gelen gazeteleri ve Fortune, Forbes, Ekonomist gibi dergilerin lüksle ilgili haberlerinde kaynak olarak başvurduğu isimler arasında yer aldı. Güsar, Türkiye'nin ilk ve tek lüks ve gusto içerik sitesi olan OGGUSTO'nun kurucusudur. Aylık 100.000 tekil ziyaretçisi bulunan bu platform, lüks markaların ve ürünlerin tanıtımı ve analizine odaklanmaktadır. Özlem Güsar, iş dünyasındaki başarısının yanı sıra birçok vakfın kaynak yaratma ve iletişim projelerinde gönüllü olarak görev almaktadır.

Editör: Haber Merkezi