Uşak CHP’nin Eşme’de Yılmaz Tozan ve Karahallı’da ise Ramazan Karakaya belediye başkan adayları oldu.

CHP Parti Meclisi'nde alınan kararların açıklanmasına saatler kala Uşak’ta Özkan Yalım ismi haber kanallarında yayınlandı ancak listede çıkmadı. Haberin balon olduğu anlaşıldı.

SİVASLI TATAR VE SELÇİKLER AÇIKLANMIŞTI

Bunların dışında bir süre önce de; Sivaslı’nın Pınarbaşı, Selçikler ve Tatar’daki adaylar netleşmişti.  Pınarbaşı’nda Naci Akyürek, Selçikler’de Ali Ezberci ve Tatar’da da Ramazan Dönmez aday olarak açıklanmıştı.

ÖZKAN YALIM AÇIKLANACAK DENİLDİ

CHP Genel Merkez tarafından adayların açıklanmasına saatler kala Özkan Yalım’ın isminin açıklanacağı birçok haber sitelerinde haberleştirildi. Ancak açıklanan liste içinde sadece Eşme ve Karahallı adayları listede yer aldı.

CHP İL ÖRGÜTÜ EĞİLİM YOKLAMASI DEMİŞTİ

CHP’de Belediye Başkan aday adaylarının ön seçim talebi Ankara Genel Merkez’de karşılık buldu.

CHP Uşak İl Başkanı Sevinç Yazgan sosyal medya hesaplarından yaptığı duyuru ile Uşak Belediye Başkanı adayının eğilim yoklaması ile belirleneceğini ifade etti. 

CHP İl Başkanı Sevinç Yazgan’ın açıkladığı kararda şu ifadelere yer verdi, “Dün il ve merkez ilçe olarak yaptığımız toplantıda Uşak Merkez de Belediye Başkan Adayının belirlenmesinin “Eğilim Yoklaması“ ile yapılması kararı alınmıştır. Bu sürece tüm Yönetici arkadaşlarımız ve aday adaylarımız İmza vererek katkıda bulunmuşlardır” ifadelerini kullandı.

Yazgan eğilim yoklamasının hangi tarihte nerede yapılacağı konusunda herhangi bir bilgi vermedi.