Türk pop ve flamenko şarkıcısı, oyuncu Öykü Gürman, müzik kariyeri ve benzersiz sesiyle geniş kitlelerin ilgisini çekiyor. İkiz kardeşi Berk ile birlikte kurdukları müzik grubuyla tanınan Gürman, sanat hayatına özgün yorumlarıyla damga vurmuştur. Özellikle YouTube'da seslendirdikleri şarkılarla popülerlik kazanan ve ardından müzik kariyerine adım atan sanatçının hayatı, kariyeri ve özel detayları merak konusu haline gelmiştir. İşte, Öykü Gürman'ın yaşamıyla ilgili merak edilenler…

Öykü Gürman Kimdir?

Türk pop ve flamenko şarkıcısı, oyuncu olan Öykü Gürman, 4 Ağustos 1982 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. 2007 yılında ikiz kardeşi Berk ile birlikte Öykü ve Berk adlı müzik grubunu kurmuştur. Akdeniz ve Arap müziğini harmanlayarak müzik yapan sanatçı, seslendirdikleri "Evlerinin Önü Boyalı Direk" şarkısı ile geniş kitlelerce tanınmıştır.

Öykü Gürman ve kardeşi Berk, YouTube'a yükledikleri videolarla büyük bir popülerlik elde etmiştir. "Evlerinin Önü Boyalı Direk" şarkısı, milyonlarca kez izlenmiş ve albümleriyle de geniş bir hayran kitlesi edinmiştir. İlk albümleri olan "Kısmet", hem kendi bestelerini hem de türküleri flamenco ile harmanlayarak müzikseverlerle buluşmuştur. Ayrıca Öykü Gürman, TRT 1'de "Boyalı Direk" adlı müzik ve sohbet programını sunmuştur.

Öykü Gürman, 4 Ağustos 2015 tarihinde Yavuz Bingöl ile evlenmiş, ancak evlilikleri 15 Nisan 2016 tarihinde sona ermiştir.

Editör: Haber Merkezi