Osman Cebeci, Türkiye'nin eğitim camiasında önemli bir yer edinmiş deneyimli bir eğitimci ve idarecidir. 1974 yılında Tokat'ın Artova ilçesinde doğan Cebeci, eğitim yolculuğuna Tokat İmam-Hatip Lisesi'nde başlamış, ardından Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde sosyoloji alanında lisans eğitimi almıştır. Uzun yıllar boyunca çeşitli okullarda öğretmenlik ve idarecilik yapan Osman Cebeci, 2023 yılında Sinop İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanmış ve bu görevde eğitim sistemine değerli katkılarda bulunmaya devam etmektedir.

Osman Cebeci Kimdir?

Osman Cebeci, 1974 yılında Tokat'ın Artova ilçesinde doğdu. Eğitim hayatına Tokat İmam-Hatip Lisesi'nde başlayan Cebeci, 1993 yılında buradan mezun oldu. Lisans eğitimini ise 1998 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü'nde tamamladı. Eğitimine ara vermeden devam eden Cebeci, 2013 yılında Mersin Toros Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme alanında lisansüstü eğitimini tamamladı.

Osman Cebeci, öğretmenlik kariyerine 1998 yılında Eskişehir Yunus Emre Endüstri Meslek Lisesi'nde Felsefe grubu öğretmeni olarak başladı. Sırasıyla Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi, Eskişehir Yunus Emre Endüstri Meslek Lisesi, Eskişehir Yunus Emre Lisesi, Eskişehir Hoca Ahmet Yesevi Anadolu Lisesi ve Eskişehir Sabiha Gökçen Meslek Lisesi'nde idarecilik yaptı. Bu okullarda görev yaptığı süre boyunca eğitim yönetimi ve idarecilik alanında önemli deneyimler kazandı.

Osman Cebeci, 2014 yılında Görevde Yükselme Sınavı'nı başarıyla geçerek Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne Şube Müdürü olarak atandı. Buradaki başarılı çalışmalarının ardından, 2018 yılında Eskişehir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak terfi etti. 30 Ekim 2023 tarihinde ise Sinop İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirildi. Bu yeni görevinde, Sinop ilindeki eğitim politikalarını ve yönetimini üstlenmiştir. Osman Cebeci, evli ve üç çocuk babasıdır. Ailesiyle birlikte geçirdiği zamanın yanı sıra, eğitim alanındaki gelişmeleri yakından takip etmektedir. Sosyal bilimler ve işletme alanlarındaki geniş bilgi birikimi ve deneyimi ile eğitim yönetimine önemli katkılarda bulunmaya devam etmektedir.

Osman Cebeci, eğitim alanındaki uzun yıllara dayanan tecrübesi ve yönetim becerileri ile tanınan bir isimdir. Tokat'ın Artova ilçesinden başlayan eğitim yolculuğu, onu Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne kadar taşımıştır. Cebeci, kariyeri boyunca eğitimde kaliteyi artırmak ve öğrencilerin en iyi şekilde yetişmesini sağlamak için çalışmıştır. Başarılarla dolu kariyeri ve aile hayatıyla, eğitim camiasında saygı duyulan bir isim olmayı sürdürmektedir.

Editör: Haber Merkezi