Seydişehir Belediyesi, şehirlerinde ilk kez üniversiteye girmeyi başaran tüm öğrencilere, devlet, özel ve vakıf üniversitelerinin lisans veya ön lisans programlarına kaydını yapanlar için özel bir eğitim desteği sunmaya hazırlanıyor. Seydişehir'deki deprem mağduru öğrenciler de bu destekten yararlanabilecekler.

Başvurular, Seydişehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne 15 Eylül 2023 tarihine kadar kabul edilecektir.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, bu yıl üniversiteye girmeye hak kazanan ve gereken şartları taşıyan Seydişehirli gençlere, ilk harçlıklarını sağlamak amacıyla Seydişehir Belediyesi olarak destek vereceklerini açıkladı. Başkan Tutal, "Seydişehir Belediyesi olarak gençlerimizin her zaman yanında olmayı taahhüt ediyoruz. Gençlerimize sunduğumuz Enderun Gençlik Merkezi ve Bahaddin Paslı Kültür ve Sanat Evi, gençlere verdiğimiz değinin bir göstergesidir. Yeni eğitim ve öğretim döneminde, Seydişehir'den üniversiteye ilk defa giren öğrencilere verdiğimiz eğitim desteği ile gençlerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Bugün itibariyle başlattığımız bu çalışma ile Seydişehir'den mezun olan ve ilk kez devlet, özel veya vakıf üniversitelerinin ön lisans veya lisans programlarına kaydolan gençlerimize ilk harçlıklarını sunuyoruz. Şimdiden tüm gençlerimize başarılar diliyor, yeni eğitim ve öğretim döneminde hayırlı olmasını temenni ediyorum," dedi.

Eğitim desteği başvuruları için gerekli belgeler ise Adli Sicil Belgesi, kimlik fotokopisi, tarihçeli yerleşim yeri belgesi (01.09.2023 tarihinden sonraki adres değişiklikleri kabul edilmeyecektir), lise mezuniyet belgesi ve ÖSYM Yerleştirme Sonuç Belgesi (Okul ve Bölüm Belirten) ile Öğrenci Belgesi'dir. Öğrenciler, bu belgeleri sunarak destekten faydalanma şansına sahip olacaklar.