Türk medya dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan gazeteci ve sunucu Nevşin Mengü, uzun yıllardır haber sunma ve gazetecilik alanında başarılı bir kariyere sahip. Kimdir, kaç yaşında, nereli, evli mi, hangi kanalda çalışıyor gibi sorular Nevşin Mengü'nün hayatını ve kariyerini merak eden birçok kişi tarafından araştırılıyor. İşte Nevşin Mengü'nün hayatı, biyografisi ve kariyeri hakkında merak edilenler.

Nevşin Mengü Kimdir?

2 Mayıs 1982 tarihinde Ankara'da doğan Mengü, 2023 itibarıyla 41 yaşındadır. Kendisi Ankara doğumlu olup çocukluğunu ve gençliğini başkentte geçirmiştir. Nevşin Mengü, gazetecilik kariyerine 2005 yılında Kanaltürk televizyonunda Kadınlar Kulübü programını sunarak başlamıştır.

2006 yılında Habertürk'e geçiş yapmış ve muhabir olarak görev almıştır. Nevşin Mengü, Habertürk'teki kariyeri sırasında birçok önemli haber ve olayın takipçisi olmuş ve deneyim kazanmıştır. Daha sonra One Ajans tarafından kendisine Tahran muhabirliği teklifi gelmiş ve bir süre boyunca bu ajansın Tahran temsilciliğini üstlenmiştir.

2011 yılında CNN Türk kanalına editör ve sunucu olarak katılan Nevşin Mengü, Türkiye'nin önde gelen haber kanallarından birinde çalışmıştır. Ancak, medya grubu DYH bünyesindeki Kanal D'nin ana haber sunucusu Mehmet Ali Birand'ın sağlık sorunları nedeniyle yayına çıkamaması sonucunda aynı gün içinde iki farklı televizyon kanalında ana haber bülteni sunarak dikkat çekmiştir.

Gazeteci Nevşin Mengü'nün özel hayatı hakkında pek fazla bilgi bulunmamaktadır. Özel hayatını sır gibi saklayan Nevşin Mengü, bekar olduğu bilinmektedir.

2020 yılından itibaren, YouTube platformunda "Bugün Ne Oldu?" başlıklı programla günlük haber sunmaktadır. Ayrıca, FOX TV ekranlarında "Orta Sayfa" programında görev yapmaktadır. Başarılı kariyeri, güçlü sunuculuk yetenekleri ve gazetecilikteki deneyimiyle Nevşin Mengü, Türkiye'deki haber ve medya dünyasında önemli bir figür haline gelmiştir.